Žena dáva hrniec do rúry na pečenie
Zdroj: MORA

Pre zdravšie varenie aj energetické úspory

Nový indukčný sporák MORA I 8688 BX v štýlovom nerezovom vyhotovení so sklokeramickou indukčnou varnou platňou a multifunkčnou rúrou s pridanou parou patrí do energeticky úspornej triedy A a poteší veľkým objemom rúry 70 l aj pri šírke 50 cm. Varná platňa sa ovláda dotykom a umožňuje spojiť dve ľavé samostatné varné zóny do jednej veľkej jediným dotykom, takže môžete variť aj vo veľkých nádobách. Vďaka digitálnemu časovému spínaču s hodinami budete mať presnú kontrolu nad pripraveným jedlom.

Rúra má inovatívny patentovaný klenutý vnútorný priestor, ktorý bol ešte vylepšený, nová je aj konštrukcia a umiestnenie vykurovacích telies a rozmiestnenie ventilačných otvorov – výsledkom je dokonale rovnomerné pečenie. S 11 programami pečenia a úctyhodným teplotným rozsahom 50 – 275 °C ľahko pripravíte napríklad výbornú pizzu ako z talianskej reštaurácie (program Pizza), pomaly upečiete pečené mäso alebo rozmrazíte hotové porcie jedla. Má tiež dva parné programy – stačí naliať asi 2 dcl vody do plytkého pekáča a vybrať príslušný program. Skvelá je aj možnosť zdravého teplovzdušného fritovania s minimom tuku alebo celkom bez neho, takže si doma môžete rýchlo a jednoducho pripraviť horúce, chrumkavé hranolky alebo kuracie nugetky.

Rúra na pečenie
Zdroj: MORA

Jedinečný je aj špeciálny program na prípravu mrazených jedál alebo pečenie mrazeného pečiva bez predhrievania rúry. V prípade potreby sa rúra predhreje na 200˚C za rekordne krátky čas (menej ako 5 minút). Poteší tiché a šetrné zatváranie dvierok rúry. Na zvýšenie komfortu obsluhy je rúra vybavená teleskopickým výsuvom, ktorý umožňuje bezpečnú manipuláciu s pripravovaným pokrmom bez toho, aby ste ho museli vybrať z rúry.

Rúra na pečenie s naparovaním
Zdroj: MORA

V spodnej časti sporáka sa nachádza praktický úložný priestor, do ktorého môžete ľahko uložiť príslušenstvo, ako je napríklad rošt, plytký plech na pečenie a XXL pekáč s objemom 8 l. Funkcia EcoClean zabezpečuje dokonalé vyčistenie vnútorného priestoru po každom pečení bez potreby použitia čistiaceho prostriedku. Cena je 599 EUR.

Viac na www.mora.sk

Zdroj: GORENJE Slovakia s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje