Stolík v predsieni s lampou
Galéria (7) Zdroj: SCHNEIDER ELECTRIC SLOVAKIA

Nová Unica – krásna, jednoduchá a pripravená na budúce technológie

Vypínače a zásuvky radu Unica sa na Slovensku predávajú už od roku 2014. Za ten čas si tento rad obľúbilo mnoho profesionálnych aj koncových zákazníkov. Po 18 rokoch predaja však nastal čas k jeho evolúcii, a preto vám predstavujeme rad vypínačov a zásuviek Nová Unica. Naši dizajnéri a inžinieri sa zamerali na tri hlavné aspekty, ktoré prešli mnohými vylepšeniami. Sú to technické vylepšenia, funkčné vylepšenia a modernizácia dizajnu.

Galéria

Stolík v predsieni s lampou
Muž montuje zásuvky
Muž montuje zásuvky
Vypínače a zásuvky radu Unica
Vypínače a zásuvky radu Unica
Vypínače a zásuvky radu Unica

Nová, pestrá a flexibilná

Technické zmeny uvítajú najmä profesionáli, ktorí Unicu inštalujú. Zjednodušenie a zrýchlenie práce prináša mnoho vylepšených funkcií, ako sú kompaktnejšie strojčeky s väčším priestorom pre kabeláž, pevnejšie uchytenia do nových robustnejších montážnych rámčekov Zamak, pootočené dvojzásuvky, vodoodolné spínače v krytí IP44, nový sporákový trojfázový spínač s montážou aj do viacnásobného rámčeka, skryté zásuvky so zvýšenou ochranou proti nebezpečnému dotyku, zásuvky s USB-C konektorom, výkonnejšie USB nabíjačky s USB-C konektormi alebo unikátne LED lampičky s USB nabíjačkou či wifi zosilňovač, a to všetko v dizajne vypínačov a zásuviek Unica.

Vypínače a zásuvky radu Unica
Zdroj: SCHNEIDER ELECTRIC SLOVAKIA

Unikátne jednomodulové produkty, ktoré profesionáli poznajú zo starého radu Unica, boli zachované a rozšírené. Tak je možné naďalej v jednom prístroji kombinovať dve funkcie, čo sa pri žiadnom inom produktovom rade na trhu nedá vykonať. Dobrý profesionál vie, že môže do jedného rámika nakombinovať napríklad dva krížové prepínače alebo USB nabíjačku so zásuvkou pre ploché vidlice a ušetriť tak koncovému užívateľovi priestor a peniaze.

Muž montuje zásuvky
Zdroj: SCHNEIDER ELECTRIC SLOVAKIA

Zmena uchytenia prístrojov je skvelá správa hlavne pre profesionálov. Všetky prístroje radu Nova Unica sú teraz s priamym uchytením 45 x 45. To znamená, že zásuvky, dátové zásuvky, ale aj všetky ostatné prístroje majú možnosť priamej montáže do parapetných kanálov, podlahových krabíc, stĺpov, stĺpikov a iných zariadení určených pre vedenie a ukončenie káblových vedení.

Moderný dizajn a farby

Okrem funkčných zmien prichádzame aj s výrazne zmenenou ponukou nových štýlových rámikov. Rad Unica Studio je základným kameňom pre váš interiér. Je vyrobený z vysoko kvalitného plne prefarbeného termoplastu, je robustný, má dlhú životnosť a je k dispozícii v štyroch farebných variantoch, bielej, béžovej, antracitovej a alumíniovej farbe, vrátane strojčekov.

Vypínače a zásuvky radu Unica
Zdroj: SCHNEIDER ELECTRIC SLOVAKIA

Vďaka deviatim moderným farbám, od svetlých jemných až po výrazné živé, ponúka rad Unica Studio Color škálu odtieňov, ktoré dotvoria akýkoľvek štýl interiérov. Rámčeky Unica Studio Outline sú dostupné v neutrálnej bielej farbe a je možné ich vkusne dozdobiť vnútorným farebným dekoratívnym rámikom, podobne ako to bolo v staršej verzii Unica Colors. Unica Studio Metal sa skvele hodí do súčasných interiérov s moderným vzhľadom vďaka kovovému povrchu a v prípade, ak ide o eleganciu a sofistikovanosť, nič sa nevyrovná radu Unica Pure, ktorý je vyrobený z prírodných materiálov ako drevo, sklo, guma, bridlica alebo hliník.

Za 18 rokov predaja série Unica je v Česku a na Slovensku inštalovaných mnoho miliónov prístrojov, preto si plne uvedomujeme, že je nutné zachovať kontinuitu radu Unica. Nová Unica je preto kompatibilná so starým radom Unica. Nové montážne rámčeky Zamak a staré rámiky Zamak je možné  vďaka rovnakému systému zámkov kombinovať vedľa seba s viacnásobnými rámčekmi od novej aj starej Unicy. Ak sa vám stane, že potrebujete vymeniť rozbitý prístroj starej Unicy, môžete ho jednoducho vymeniť za prístroj z Novej Unicy s novým montážnym rámčekom Zamak alebo umiestniť pomocou plastového adaptéru nový prístroj do starého montážneho rámčeku Zamak. Krycie rámčeky, ako sme sa už zmienili, sú univerzálne a použiteľné tak ako pre staré, tak aj pre nové montážne rámčeky Zamak alebo prístroje. 

Pripravenosť na modernú technológiu 

Spoločnosť Schneider Electric sa zaoberá priemyselnou automatizáciou a automatizáciou budov už niekoľko desiatok rokov.  Tieto naše mnohoročné skúsenosti sa v posledných rokoch intenzívne zameriavajú aj na „menšie“ riešenia pre automatizáciu v domácnosti, ktorú môžete poznať pod menom chytrá alebo inteligentná domácnosť. V budúcom roku sa chystáme uviesť na trh systém určený pre inteligentnú domácnosť Wiser a ovládacie prvky pre tento systém budú dostupné v rade Nová Unica.

Vypínače a zásuvky radu Unica
Do montážnych rámčekov Zamak je možné namontovať nové mechanizmy UNICA. | Zdroj: SCHNEIDER ELECTRIC SLOVAKIA

Naším zámerom a dlhodobým cieľom je maximálna udržateľnosť a ekológia. Prístroje Nová Unica sú vyrobené z 50 % z  recyklovaného materiálu, 100 % zvyškového materiálu je znovu použitých k výrobe a taktiež papierové obaly sú vyrobené zo 100 % recyklovaného materiálu. 

Ing. Robert Šimčík

Produktový manažér

Zdroj: PR článok SCHNEIDER ELECTRIC SLOVAKIA, spol. s r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje