Renovácia starých dverí
Zdroj: shutterstock.com

Ako dodať starým dverám nový šmrnc? Vyskúšajte tento nápad s ozdobnými lištami

Pozeráte sa na dvere, ktoré majú najlepšie časy za sebou? Ak je ich jedinou vadou iba estetická zastaranosť, bola by škoda definitívne ich vyhodiť. Skúste im vdýchnuť nový život vhodnou úpravou. Zaujímavý nápad, ako renovovať staré dvere, nájdete v nasledujúcom videu.

Dvere, ktoré nie sú napadnuté škodcami ani hnilobou, no utŕžili viacero škrabancov, sú pri troche snahe ideálnym adeptom na domácu renováciu. V prvom kroku ich zbavte starého náteru, vytmeľte praskliny a diery a obrúste ich dohladka tak, aby na nich nezostávali nepekné ryhy a nezrovnalosti, ktoré by vystupovali pod novým náterom.

Drevené ozdobné lišty sú k dostaniu v rôznych profiloch. Vyberajte taký, kde budete mať istotu, že po spílení rohov pod uhlom a ich následnom spojení získate pekné, na seba nadväzujúce línie.

Nemenej dôležitým krokom celého procesu renovácie je tiež vymeranie dekoračných líšt a ich inštalácia na dvere. Ako na to a akým krokom venovať pozornosť sa už dozviete z prehľadne spracovaného videopostupu.

Nech vám žiadna novinka neunikne

Odoberajte týždenný prehľad najlepších článkov emailom

Text: Juraj Koreň
Zdroj a foto: Youtube.com/PatonHaus

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje