Trendy interiérových dverí
Zdroj: dreamstime.com

Pripravte sa na interiérové dvere, ktoré budú trendy v roku 2023

Rok 2022 sa pomaly, ale isto chýli ku koncu. Svet interiérového dizajnu preto už opäť prichádza s novými trendmi, ktoré budú populárne v roku 2023.

Hľadáte inšpiráciu pre svoju novú domácnosť, alebo chcete do svojho domu priniesť aktuálne trendy prvky? Pozrite si zoznam typov interiérových dverí, ktoré budú v roku 2023 stáť v centre pozornosti.

Interiérové dvere: Toto sú top trendy pre rok 2023

  • Skladacie harmonikové dvere

Dizajn skladacích dverí 2023, nazývaných tiež harmonikové alebo vysúvacie dvere, predstavuje príjemnú alternatívu k posuvným dverám. Dvere sa skladajú z krídel, ktoré sa do seba dajú zložiť vďaka systému vysokých koľajníc.

Harmonikové dvere sa používajú v moderných domácnostiach ako priečka medzi miestnosťami (napríklad na odstránenie zápachu z kuchyne).

  • Posuvné sklenené dvere

Posuvné dvere sú v trende už roky, pretože majú veľký štýlový potenciál, pomáhajú šetriť miesto a hodia sa tak najmä do menších priestorov. V roku 2023 si však získavajú pozornosť posuvné dvere v kombinácií so sklom.

Namiesto stien môžete použiť sklenenú priečku s posuvnými dverami. S ich pomocou môžete napríklad oddeliť pracovný priestor od relaxačného priestoru, alebo kuchynskú časť od jedálne.

Zaujímavo budú vyzerať pruhované posuvné dvere, kde sa priehľadné sklo strieda s matnými pruhmi. Sklo tiež môžete ľahko kombinovať s inými materiálmi, ako je drevo, hliník či PVC a vždy bude vyzerať vkusne.

  • Dvojité krídlové dvere

Tento typ dverí je bežne známy ako francúzske dvere pozostávajúce z páru jednoduchých dverí, ktoré sa otvárajú od seba. Nadrozmerné dvojité dvere môžu ponúknuť väčšie vystavenie svetlu a ilúziu priestrannosti v každej miestnosti domácnosti.

Dvojité krídlové dvere
Zdroj: dreamstime.com

Aké materiály budú „IN“ v roku 2023?

Pri výbere interiérových dverí máte na výber z množstva rôznych materiálov. Od najbežnejších po najoriginálnejšie, váš výber bude závisieť od osobných prianí, potrieb a celkového štýlu vášho domova.

Tieto základné typy sa budú v roku 2023 naďalej tešiť popularite:

  • Drevené interiérové dvere

V roku 2023 zostávajú populárnou možnosťou drevené dvere. Už samotný fakt, že ide o prírodný materiál, ktorý dodáva interiéru domácu pohodu a teplo, je dostatočným dôvodom na takýto výber.

Drevo je zároveň uznávané pre svoje dobré tepelné vlastnosti a dlhú životnosť. Je to ekologický materiál, ktorý je recyklovateľný a vyžaduje veľmi malú údržbu.

  • Sklenené interiérové dvere

Ako sme už vyššie spomínali, sklenené dvere pôsobia nielen elegantne, ale zároveň dokážu pretvoriť váš domov na príjemné priateľské miesto.

Ak sa rozhodujete pre sklenené dvere, avšak potrebujete vyššiu protihlukovú ochranu, siahnite po interiérových dverách z bezpečnostného skla, ktoré v spojení s vysúvateľných podlahovým tesnením ponúkajú efektívnu protihlukovú ochranu. Takýto typ dverí nájdete v ponuke výrobcu Hörmann.

Posuvné sklenené dvere v interiéri
Zdroj: dreamstime.com

Farba interiérových dverí, ktorá podčiarkne charakter priestoru

Na to, aby ste aktualizovali svoju domácnosť nemusíte nutne meniť všetky dvere vo svojej domácnosti. Stačí vám zmeniť svoje dvere pomocou farby a ľahko ich tak premeniť na jedinečný estetický kúsok.

Trend maľovania interiérových dverí sa v roku 2023 bude tešiť veľkej popularite. Ide o jednoduchý a zároveň hravý spôsob, ako originálne vniesť do priestoru charakter a jedinečnosť.

Maľované interiérové dvere
Zdroj: dreamstime.com

Ak chcete vybrať správnu farbu, musíte vziať do úvahy farebnú paletu v interiéri miestnosti. Všetko závisí od umiestnenia požadovaných akcentov. Odporúčame vám vybrať si farbu, ktorá bude ladiť s týmito prvkami:

  • podlaha,
  • farby stien,
  • izbový nábytok,
  • okenný rám,
  • ďalšie interiérové dvere v miestnosti.

Univerzálnou možnosťou vhodnou pre interiérové ​​dvere 2023 je však biela alebo pastelová paleta.

Interiérové dvere, ktoré si získajú vás aj vašich hostí

Teraz už viete, aké trendy sa budú vynímať v interiérovom dizajne dverí v roku 2023. Dúfame, že vám tieto tipy poslúžia ako inšpirácia a dodajú vášmu domovu nový nádych. Prezrite si kompletnú ponuku výrobcu Hörmann a premeňte svoj priestor na štýlovú a modernú domácnosť.

Zdroj: PR článok Hörmann Slovenská republika s.r.o. 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.