Aku plotostrih Riwall RAHT 5220
Zdroj: Garland

Jar s Garlandom – títo pomocníci sa na záhrade nestratia!

Akí záhradní pomocníci vám nielen počas jari naozaj uľahčia prácu? Ktoré kúsky z náradia a techniky by vo vašej garáži rozhodne nemali chýbať, aby ste sa hravo zvládli postarať o priemerne veľkú aj väčšiu záhradu?

Pre niekoho je údržba kríkov, trávnikov a záhonov skôr povinnosť, pre iného zase relax. Radosť z dobre vykonanej práce budete mať, či už patríte k prvej, alebo aj k druhej skupine. Dôležité je nepodceniť prípravu a dobre sa na celú sezónu prichystať. Obľúbeným trendom je výkonná aku technika, ktorá si nekladie takmer žiadne nároky na údržbu, nie ste pri práci s ňou zahalení nedýchateľným dymom a sused pravdepodobne vďaka jej tichému chodu ani nezistí, že ste sa pustili do zveľaďovania vášho zeleného kráľovstva.

Ak sa tešíte z krásne rozľahlej záhrady, ktorej doménou sú zelené koberce šťavnatých stebiel trávy, budete si prácu pravdepodobne chcieť uľahčiť. Vtedy je potrebné siahnuť po trochu ťažšom kalibri. Takmer okamžite zistíte, že investícia sa vám v podobe ušetreného času aj v počte prepotených tričiek veľmi skoro vráti. Dovoľte si byť nároční – najmodernejší pomocníci vám to tiež dovolia a za prijateľnú cenu!

Pomocníček, pomocníček – pokosíš mi môj trávniček?

Aj k záhradníčeniu skutočne patrí relax, a to doslova. Neveríte? Máme pre vás tip hneď na niekoľko technických „majstrovských kúskov“ a jeden z nich prevezme celé vaše bremeno!

Robotická aku kosačka Riwall RRM 500 APP pokosí trávnik úplne sama! Získa si vás jednoduchým ovládaním, skvelým výkonom a tichým chodom bezuhlíkového motora. V aplikácii si nastavíte až 4 zóny kosenia a stroj zariadi precízny rez aj na členitom povrchu so stúpaním do 15°. Výšku kosenia si nastavíte od 2 – 5 cm. Kosí až 130 minút v kuse a počas dažďa automaticky zájde do stanice, kde počká, kým bude môcť kosenie trávnika dokončiť. Kosačku môžete ľahko ovládať aj na diaľku vďaka bluetooth či wifi prostredníctvom aplikácie.

Robotická aku kosačka Riwall RRM 500 APP
Robotická aku kosačka Riwall RRM 500 APP | Zdroj: Garland

Ste skôr vodca a chcete, aby kosačka pod vašimi rukami kosila trávu všade, kam s ňou zamierite? S akumulátorovou trávovou kosačkou RIWALL PRO RALM 3820 SET vyčaríte trávnik podľa predstáv naozaj jednoducho. Pomôže vám 6 polohovacích výšok kosenia, jednoduché štartovanie pomocou tlačidla, objemný kôš a dva 40 V akumulátory s výdržou až 40 minút.

Akumulátorová kosačka RIWALL PRO RALM 3820 SET
Akumulátorová kosačka RIWALL PRO RALM 3820 SET | Zdroj: Garland

Čaká na vás trošku rozľahlejší kus záhrady? Doprajte si komfortné kosenie trávy aj na ploche 3 000 m2 s robustným riderom Riwall RMR 62 TRD so záberom 62 cm. Okrem skvelého zberu trávy a spoľahlivej mechanickej prevodovky je výhodou aj motor Loncin s výkonom 6,1 HP, duálny systém štartovania a 3-krát väčší objem zberného koša ako pri klasických kosačkách. Vďaka malému polomeru otáčania a vyosenenému ústrojenstvu na žatie môžete pohodlne kosiť aj na členitých pozemkoch alebo blízko múrikov či chodníkov.

Rider Riwall RMR 62 TRD
Rider Riwall RMR 62 TRD | Zdroj: Garland

Posily, ktoré sa vo vašej garáži nestratia!

A aký ďalší pomocník by rozhodne nemal chýbať vo vašej výbave? Batériový postrekovač Riwall RAS 1220 SET, s ktorým zvládnete rýchlo a ľahko postrek záhradný, deratizačný, ale aj bieliaci či dezinfekčný. Silný motor a 20 V akumulátor umožňujú prácu v kuse až 110 minút. Stačí si zvoliť tlak 3,1 alebo 4,8 baru a môžete pracovať bez obmedzenia vďaka vystuženej hadici 1,2 m. K zariadeniu dostanete bohaté príslušenstvo aj na postrek vo výškach vrátane dýz a tyčí. Mäkčené popruhy dodajú práci komfort aj s plnou nádržou. Batériu môžete kombinovať so všetkými prístrojmi Riwall 20 V.

Batériový postrekovač Riwall RAS 1220 SET
Batériový postrekovač Riwall RAS 1220 SET | Zdroj: Garland

Kompatibilný s touto batériou je aj výkonný aku plotostrih Riwall RAHT 5220 s dlhou protibežnou lištou (52 cm) vyrezávanou laserom a brúsenou diamantom. Otočná ergonomická rukoväť s veľkým spínačom vám umožní pohodlnú prácu v akejkoľvek polohe viac ako pol hodiny v kuse. Pri práci ste chránení elektronickou brzdou lišty a priehľadným krytom ruky.

Aku plotostrih Riwall RAHT 5220
Aku plotostrih Riwall RAHT 5220 | Zdroj: Garland

Hodili by sa vám ďalší alebo iní záhradní pomocníci? Viac ich nájdete na www.garland.sk.

Zdroj: PR článok GARLAND distributor, s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.