Terasy a balkóny – spoľahlivé riešenie od firmy BOTAMENT

Terasy a balkóny – spoľahlivé riešenie od firmy BOTAMENT

Hlavná pozornosť pri terasách a balkónoch sa často koncentruje len na finálnu podobu, teda na keramické dlaždice a všetko skryté pod nimi sa považuje za nepodstatné. Je to len do chvíle, kedy sa objavia prvé komplikácie. Práve vrstvy, ktoré nie sú viditeľné majú zásadný vplyv na životnosť týchto konštrukcií.

Podklady a ich príprava

Dôsledná príprava podkladu je veľmi dôležitá pre napojenie ďalších vrstiev. Pre získanie funkčnej konštrukcie potrebujeme vytvoriť vyrovnanú podkladovú vrstvu v spáde minimálne 1,5 %. To je možné docieliť napríklad rýchloschnúcim poterom BOTAMENT® M 54FM, na ktorý je možné nanášať ďalšie vrstvy už po uplynutí 24 hodín.

Hydroizolačná vrstva – rýchlo a jednoducho!

Pred samotným položením dlaždíc potrebuje podklad ochranu proti prenikaniu vody. Najrýchlejšie a najjednoduchšie je možné to docieliť pomocou hydroizolačnej fólie. Podklad sa natrie penetračným náterom BOTAMENT® D 11.

Následne sa k podkladu prilepí izolačná fólia BOTAMENT® AE prostredníctvom vhodného flexibilného lepidla.

Napojenie na steny sa prevedie pomocou izolačnej pásky BOTAMENT® SB 78.

Unikátny systém pre terasy a balkóny – Terrachamp 2.0

Spolu s konvenčnými riešeniami ponúka firma BOTAMENT® systémovú skladbu, ktorá je unikátna nielen receptúrou, ale aj vlastnosťami používaných hmôt.

Priamo na hydroizolačnú fóliu je v tomto prípade možné lepiť aj veľkoformátové dlaždice dvojzložkovým lepiacim tmelom BOTAMENT® BTK 200TERRACHAMP.

Po vytvrdnutí lepidla sa dlažba vyškáruje hmotou MULTIFUGE® Diamond obsahujúcou jedinečnú prísadu, vďaka čomu si zachováva svoju farbu trvale.

Oba produkty neobsahujú cement a tým je potlačená možnosť tvorby nepekných výkvetov. Uvedené produkty predstavujú spoľahlivé riešenie pri prevádzaní rekonštrukcií aj pre novostavby.

Zhrnutie:

balkóny a terasy sú nemilosrdne vydané na pospas poveternostným vplyvom, ktoré pre konštrukcie predstavujú obrovskú záťaž. Spojenie špičkových produktov BOTAMENT®, odborného prístupu a svedomitého prevedenia je zárukou dlhodobo funkčných dlažieb na balkónoch a terasách. 

Vyššie uvedený text slúži ako všeobecný popis možného postupu pri realizovaní terás a balkónov, nemôže však zachytiť všetky detaily. V prípade dotazov neváhajte kontaktovať technickú kanceláriu firmy BOTAMENT®.  

BOTAMENT® Systembaustoffe
Diaľničná cesta 18, 903 01 Senec  
02/444 421 95, www.botament.sk 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.