Renovácia nočného stolíka
Zdroj: Jana Komadelová

Renovácia nočného stolíka pomocou nového náteru, výmeny úchytiek a nábytkových nožičiek

Žiada sa vám zmena nábytku? Nemusíte za každú cenu kupovať nový. Skúste ho premaľovať, vymeniť úchytky a dať mu nábytkové nožičky. Budete prekvapený, aké je to jednoduché.

V nasledujúcom videu vám na nočnom stolíku ukážeme, ako postupovať pri premaľovávaní nábytku. V našom prípade je stolík zhotovený z hladkej drevotriesky. Povrch sme teda dôkladne odmastili saponátovou vodou a utreli do sucha. Takto farba lepšie priľne k povrchu.

Nový náter sme nanášali farbou v spreji na vodnej báze, v odtieni Grey Moon (svetlo sivá). Farba od tejto značky sa veľmi dobre nanáša, nesteká, nesmrdí ako väčšina farieb, a preto je ideálna aj pre začiatočníkov.

Farbu môžete podľa návodu na obale nanášať priamo na vyčistený povrch. Ak chcete, môžete pod ňu zvoliť aj základný náter, ako v našom prípade. Ušetríte si tak niekoľko vrstiev farby v spreji. Najmä, ak plánujete premaľovávať nábytok z tmavšieho odtieňu do svetlejšieho.

Na základný náter sme použili bielu farbu na vodnej báze zriedenú s vodou v pomere 1:1. Nanášali sme ju valčekom, ktorý nezanecháva ryhy ako štetec.

Po zaschnutí základného náteru môžete aplikovať farbu v spreji. Nanášajte ju tak, ako je to odporúčané na obale. Farba rýchlo schne preto reaplikovať náter môžete už po 30 minútach. Predtým, ako nanesiete na nábytok finálny lak (matný), je dobré počkať, kým farba dôkladne zaschne.

Okrem farby dodali elegantný vzhľad nočnému stolíku nové úchytky a nožičky v dubovom dekore.

Text, video a realizácia: Jana Komadelová

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje