Záhradná lavička

zahradna lavicka

Pohodlná drevená lavička v záhrade je doplnok, ktorý v čase babieho leta určite oceníte. Ponúkame vám návod na výrobu tohoto praktického záhradného nábytku.

Potrebné dielce si napílime z dosiek podľa veľkosti lavičky. Štyri kusy bočnice A vypílime z dosiek širokých 11 cm a zoskrutkujeme s výstuhami. Pre diel B – sedadlo – si zhotovíme najprv rám na ktorý priskrutkujeme dosky na sedenie. Prednú a zadnú dosku na koncoch vypílime, aby sa dali vsadiť bočnice, skrutkami M6 × 55 mm ich priskrutkujeme o rám sedadla.

Opierku zhotovíme v ľubovoľnom tvare a priskrutkujeme ju na bočnice. Rozmery sú len orientačné. Výšku sedadla odporúčame 45 cm od terénu, šírku 40 až 45 cm. Pri väčšej dĺžke sedadla sú potrebné v ráme dlhšie výstuhy. Jednotlivé dielce naimpregnujeme proti poveternostným vplyvom. Prípadne ľubovoľne ozdobíme náterom.

Použitý materiál:
– 8 ks dosiek 2,5 ×  11 × 200 cm (2 dosky 2,5 × 11 × 200, 6 dosiek 2,5 × 9 × 200)
– 8 ks skrutiek do dreva M 6 × 55 mm
– 8 ks podložiek na drevo ∅ 6 mm
– 8 ks matice M 6
– 12 ks vrutov do dreva 46 × 50 mm
– 8 ks vrutov do dreva 46 × 30 mm
– 24 ks vrutov do vreva 56 × 60 mm

Náradie:
okružná píla, vŕtačka, priamočiara píla, hoblík, brúska na drevo, skrutkovač, kľúč č. 10, farba na drevo (impregnácia).

Návod: Milan Kubačný
Kresby: Marián Varga
Zdroj: časopis Urob si sám

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.