kvetináč na cibuľoviny
Zdroj: Gabriela Jašová

Súťaž Majster roka 2021: Kvetináč na cibuľoviny s dreveným obložením

Už to bude 5 rokov čo sme sa s manželom nasťahovali do nášho domčeka ako novomanželia. Rokmi sa nám narodili 2 detičky. Keďže si domček svojpomocne pomaličky dokončujeme, rozhodla som sa zapojiť do tejto súťaže.

Ako mamička na materskej svoj voľný čas rada venujem záhrade a tvorbe terénov v našej záhrade. Ako taký doplnok pred náš domček som si vymyslela takýto kvetináč na cibuľoviny, s ktorým mi pomohol môj ocko.

kvetináč na cibuľoviny
Zdroj: Gabriela Jašová

Na výrobu kvetináča som použila starú plastovú debničku, ktorú som obložila takýmito pologuľatými doskami. Dosky mi pripravil môj ocko a každú prevŕtal na 2 miestach. Všetky dosky som následne nalakovala lakom na drevo a navliekla na drôt ako keď navlečiete korálky na niť a vyrobíte tak náramok. Navlečenými doskami som obložila celý obvod debničky. Vnútornú stranu som po stranách vyložila fóliou a vyplnila hlinou – substrátom. Cibuľky som posadila podľa návodu do potrebnej hĺbky a nechala počas zimy vonku. Túto jar sa môžem tešiť z prvých narcisov a tulipány sa už pomaly tlačia za nimi von.

Tak to je jeden z mnohých iných projektov, ktoré vašu aj našu záhradu môžu trošku spestriť.

Gabriela Jašová

kvetináč na cibuľoviny
Zdroj: Gabriela Jašová

Zapojte sa aj vy do súťaže Majster roka 2021 a vyhrajte! Všetko o súťaži nájdete na tomto linku:

Staň sa Majstrom roka 2021 a vyhraj farby na celý dom!

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.