Súťaž Majster roka 2021: Kvetináč na cibuľoviny s dreveným obložením

kvetináč na cibuľoviny
Zdroj: Gabriela Jašová

Už to bude 5 rokov čo sme sa s manželom nasťahovali do nášho domčeka ako novomanželia. Rokmi sa nám narodili 2 detičky. Keďže si domček svojpomocne pomaličky dokončujeme, rozhodla som sa zapojiť do tejto súťaže.

Ako mamička na materskej svoj voľný čas rada venujem záhrade a tvorbe terénov v našej záhrade. Ako taký doplnok pred náš domček som si vymyslela takýto kvetináč na cibuľoviny, s ktorým mi pomohol môj ocko.

kvetináč na cibuľoviny
Zdroj: Gabriela Jašová

Na výrobu kvetináča som použila starú plastovú debničku, ktorú som obložila takýmito pologuľatými doskami. Dosky mi pripravil môj ocko a každú prevŕtal na 2 miestach. Všetky dosky som následne nalakovala lakom na drevo a navliekla na drôt ako keď navlečiete korálky na niť a vyrobíte tak náramok. Navlečenými doskami som obložila celý obvod debničky. Vnútornú stranu som po stranách vyložila fóliou a vyplnila hlinou – substrátom. Cibuľky som posadila podľa návodu do potrebnej hĺbky a nechala počas zimy vonku. Túto jar sa môžem tešiť z prvých narcisov a tulipány sa už pomaly tlačia za nimi von.

Tak to je jeden z mnohých iných projektov, ktoré vašu aj našu záhradu môžu trošku spestriť.

Gabriela Jašová

kvetináč na cibuľoviny
Zdroj: Gabriela Jašová

Zapojte sa aj vy do súťaže Majster roka 2021 a vyhrajte! Všetko o súťaži nájdete na tomto linku:

Staň sa Majstrom roka 2021 a vyhraj farby na celý dom!

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.