Prístrešok na palivové drevo

pristresok na palivove drevo

Táto inšpirácia môže pomôcť chatárom, chalupárom, ale aj domácnostiam, ktoré využívajú na vykurovanie palivové drevo.

Aby sa z dreva pri spaľovaní využilo čo najviac tepelnej energie, malo by byť presušené. Ideálne sú kôlne na drevo, ale tie zaberajú veľa miesta. Drevo však môžeme sušiť aj pod prístreškom s čo najväčším prúdením vzduchu. Ten môžeme umiestniť na mieste, kde nám nebude prekážať, napríklad pri plote. Naukladané drevo okolo plota lahodí aj oku a zabráni zvedavým pohľadom.

  

Na stĺpikoch plota, ktoré sú osadené v betónových tvárniciach do betónu, zhotovíme konštrukciu prístrešku. Na uloženie strešnej plechovej krytiny použijeme zvarený rám z Jäklovho profilu 20 × 40 mm, ktorý privaríme so sklonom na stĺpiky plota. Na ráme je priskrutkovaná strešná plechová krytina. Šírku prístrešku si zvolíme podľa dĺžky palivového dreva. V tomto prípade je šírka 70 cm, pričom 10 cm prečnieva. Podľa priložených obrázkov si každý záujemca dokáže vyrobiť prístrešok, aký potrebuje.

Jozef Dudra, Košice
Foto: autor
Zdroj: Časopis Urob si sám

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.