image 29478 25 v1
Galéria (6)

Pripravujeme drevo na kúrenie

Septembrové slnečné lúče predznamenávajú, že je najvyšší čas pripraviť drevo na zimu. Či už drevom kúrite celú zimu, alebo len príležitostne zakúrite v kozube, vždy musíte drevo spracovať na približne rovnakú veľkosť.

Galéria

Kúrenie drevom súťaž husqvarna - GA850-0595
Kúrenie drevom súťaž husqvarna - GA850-1482
Kúrenie drevom súťaž husqvarna - H110-0287
Kúrenie drevom súťaž husqvarna - H150-0145
Kúrenie drevom súťaž husqvarna - navrh-sutaze-STOLICKA

Kúrenie drevom v sebe skrýva mnoho výhod. V prvom rade je to čistý a ekologický spôsob, ktorý nijako nezaťažuje prírodu. Drevo je taktiež lacnejšie a manipulácia s ním je oveľa čistejšia a ľahšia ako s ostatnými materiálmi (napr. uhlie). Navyše pri horení vzniká len minimálny odpad a popol možno použiť na hnojenie.

Veľmi dôležitý je správny výber dreva a jeho nízka vlhkosť. Vo všeobecnosti sa za najlepšie výhrevné drevo považujú tvrdé stromy ako sú dub a buk. Ich drevo horí pomaly a zaručí tak dlhodobý výhrev vášho interiéru. Naopak drevo z listnatých stromov ako breza, gaštan alebo topoľ horia veľmi rýchle, takže sú skôr vhodné na rozhorenie krbu. To isté možno povedať o ihličnanoch, ktoré naviac vďaka živici prskajú.

Kedysi bolo štiepanie dreva jednoznačnou úlohou pre silného chlapa so sekerou. Dnes si môžete drevo napíliť svojou vlastnou benzínovou alebo elektrickou pílou, ktorá vám výrazne ušetrí čas a zníži vašu námahu. Ak využívate pílu nepravidelne, určite vám postačí aj píla s menším objemom motora – napríklad HUSQVARNA 135. Je vybavená mnohými pokročilými technológiami z profesionálnych modelov, ako napríklad motor X-Torq so zníženými emisiami a spotrebou. Veľmi dôležitý pre vyšší komfort je systém LowVib na zníženie vibrácií, ako aj systém čistenia vzduchu AirInjectionTM, ktorý predlžuje intervaly čistenia filtra. Pri pílení však nezabudnite používať ochranné oblečenie, helmu, rukavice a ďalšie ochranné pomôcky.

S kvalitnou reťazovou pílou bude pílenie dreva isto hračka, takže si môžete skúsiť pripraviť aj vlastnú stoličku. Ako vidieť v návode, postup je veľmi jednoduchý.

Viac o reťazových pílach Husqvarna na www.husqvarna.sk.

PR článok spoločnosti Husqvarna Slovensko s.r.o.  

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje