Ako si postaviť letnú kuchyňu na varenie a grilovanie

Zdroj: Miro Pochyba

Vytvorte si v záhrade miesto na potešenie žalúdka! Zastrešenú kuchynku si môžete zhotoviť aj sami. Tu je návod, ako na to.

Dosky na zadnú stenu (116 × 22 × 2 000 mm) naimpregnujeme, natrieme lazúrou a vyvŕtame diery záhlbníkovým vrtákom. | Zdroj: Marian Drobnica
Zadná stena siaha 1 590 mm od podlahy. Nad doskami je vynechaný otvor na prúdenie vzduchu pri grilovaní. | Zdroj: Marian Drobnica
Hotová konštrukcia je pripravená na osadenie grilu, varnej dosky, umývacieho drezu a pod. | Zdroj: Marian Drobnica

Majo radí

Na takejto „open air kuchynskej linke“ uvaríte alebo ugrilujete všetko potrebné aj vonku a pri práci nebudete sama, ale môžete komunikovať s ostatnými na dvore či na terase alebo vás pri varení ľahko vystrieda niekto iný.

Strecha je ľahko demontovateľná uvoľnením a vybratím niekoľkých matíc; po následnom odstránení vzpier a vybratí skrutiek zo stĺpikov rámu je strecha pripravená na sňatie. Demontáž prebehne za niekoľko minút. To je výhodné napríklad pri zimnom uskladnení kuchyne.

Prejdi na ďalšiu stránku:

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.