Altánok so záhradnou hojdačkou a detským domčekom

altánok s hojdačkou a detským domčekom
Zdroj: Martin Kubiš

Projekt vznikol nákresom už pred tromi rokmi pri stavbe domu, aby som mohol zakopať prípojku elektriny a odpadovú vodu zo strechy. K realizácii som sa dostal až keď sme sa nasťahovali.

Pri základnej stavbe z hranolov mi pomohli dvaja kamaráti. Potom som pokračoval sám, susedskú pomoc som využil už iba pri montovaní trapézového plechu.

altánok s hojdačkou a detským domčekom
Zdroj: Martin Kubiš

Altánok je konštrukčne vyrobený z hranolov 150 mm x 150 mm, 150 mm x 100 mm, klieštiny 4 ks 50 mm x 150 mm. Z vonkajšej strany je zrubový profil.

altánok s hojdačkou a detským domčekom
Zdroj: Martin Kubiš

Dve tretiny plochy altánku tvorí sedenie a zvyšná tretina je uzavretá miestnosť pre športové potreby.

altánok s hojdačkou a detským domčekom
Zdroj: Martin Kubiš

K altánku patrí aj hojdačka a domček pre deti, všetko vznikalo v podstate materiálovo spolu, domček pre deti je aj zo zvyškového materiálu pochádzajúceho zo stavby domu.Chýba mi ešte zámková dlažba, plánujem ju na toto leto, a odkvap, ktorý realizujem teraz. Súčasťou altánku je aj otvorený krb, ktorý pomaly dokončujem.

Martin Kubiš

Príspevok sme uverejnili v rámci súťaže Majster roka 2021. Zostaňte s nami, pretože v septembri spúšťame druhé kolo hlasovania o Majstra roka!

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.