Vyrobte si romantický podnos
Galéria (9)

Vyrobte si romantický podnos

Asi sa medzi nami nenájde nikto, kto by z času na čas neprivítal raňajky do postele. Ak máte partnera, ktorý vám ich rád pripraví, zaobstarajte mu aj podnos, na ktorom vám ich prinesie, nech káva alebo časť raňajok neostanú na obliečkach. Neviete zohnať podnos podľa vašich predstáv? To nič. Kúpte obyčajný drevený a vlastnoručne ho zatraktívnite.

Galéria

Čo budete potrebovať:
– drevený podnos,
– medenú a akvamarínovú akrylovú farbu,
– krakelovací lak,
– lepidlo na servítky,
– servítku so vzorom,
– lak na drevo,
– štetce,
– nožničky.

Postup práce

– Podnos natrite medenou akrylovou farbou a nechajte zaschnúť.
– Na medenú farbu naneste krakelovací lak a nechajte asi tri hodiny schnúť.
– Kým zasychá krakelovací lak, vystrihnite zo servítky vybraný vzor (v našom prípade čajové ruže aj s konárikmi a motýľmi).
– Po zaschnutí laku začnite opatrne nanášať akvamarínovú farbu. Pozor, farbu treba nanášať tak, aby ste neprechádzali jedno miesto dvakrát, stratil by sa tým efekt popraskanej štruktúry.
– Lepidlom natrite tú časť podnosu, kde chcete prilepiť vzor zo servítky. Z vystrihnutých častí servítky opatrne odstráňte vrchnú vrstvu a prilepte ju na podnos. Prilepené časti ešte raz pretrite lepidlom.
– Hotový podnos dvakrát prelakujte lakom na drevo a nechajte riadne vyschnúť.

Pripravila: Jana Kováčiková-Klárová
Foto: autorka
Zdroj: časopis Môj dom

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.