Výroba peelingového mydla

vyroba peelingoveho mydla

Naša koža sa potrebuje pravidelne zbavovať odumretých buniek, a preto vám prinášame návod na výrobu peelingového mydla, pomocou ktorého získame hladšiu a živšiu pleť. Čím hrubšie ovsené vločky do mydla použijeme, tým bude čistiaci účinok silnejší.

UROB SI SÁM
čas: jedno poobedie
náklady: 3,50 €
obdobie: celoročne

KONTROLNÝ ZOZNAM

Materiál
na tri mydlá                    4,36 €
•  3 mydlá s váhou 100 g   1,50 €
•  9 lyžíc zomletých
   ovsených vločiek           0,50 €
•  9 lyžíc vody
•  papier a stužky             1,50 €
 Náradie    
•  strúhadlo na jablká
•  dva hrnce rôznej veľkosti
•  forma na odlievanie
•  ceruzka
•  pero
•  nožnice


PRACOVNÝ POSTUP

  
1. STRÚHANIE
Kúpené toaletné mydlá nastrúhame na strúhadle, na ktorom bežne strúhame napríklad jablká. Mydlové hoblinky vysypeme do hrnca, ktorý zohrievame vo vodnom kúpeli na asi 60 °C (podobne ako keď varíme čokoládu).
2. ZOHRIEVANIE
Spolu s mydlom pridáme aj vodu a zohrievame, kým sa mydlo nerozpustí. Potom k nemu pridáme pomleté ovsené vločky a dobre premiešame. Ak je hmota príliš tuhá, pridáme ešte vodu.
  
3. ODLIEVANIE
Riedku mydlovú zmes vylejeme do formy a povrch uhladíme lyžicou. Ako formu môžeme použiť škatuľku od masla, rôzne silikónové formy na odlievanie (kúpime na internete na stránkach zameraných na kreatívne výrobky).
4. REZANIE
Mydlovú zmes necháme v chlade niekoľko hodín stuhnúť, potom ju vyklopíme. Ak sme použili väčšiu formu, mydlo ešte nakrájame na menšie kúsky. Môžeme využiť aj rôzne kovové formičky, ktoré používame na pečenie, fantázii sa medze nekladú.
  
5. PRAVÍTKO
Aby sme zachovali pravouhlé hrany, môžeme si pri krájaní pomôcť trojuholníkovým pravítkom.
6. BALENIE
Na záver mydielka vkusne zabalíme do papiera, celofánu alebo len tak previažeme lykom či stužkou.
  

Odborníčka radí

Aby mydlo krajšie voňalo, môžeme do mydlovej zmesi pridať niekoľko kvapiek éterického oleja. Takto vyrobené a pekne zabalené mydlo je aj ideálnym darčekom pre každého, kto dbá o svoju krásu.

Môže sa zísť

Bochníková forma TOP SILICONE 26 cm
Špeciálna silikónová forma je odolná proti teplotám od –40 do +230 °C. Určená je na pečenie a prípravu všetkých bežných pokrmov v rúre a vhodná je aj do mrazničky. Jedlá sa nepripaľujú, nelepia, možno ich jednoducho vyklopiť – pri bežnom použití je forma nezničiteľná.
Odporúčaná cena 14,70 €, Tescoma

Myrhový olej
Aromatický destilovaný olej z myrhy má prenikavú balzamickú a korenistú vôňu. Ako dezinfekčný prostriedok pôsobí proti tvorbe hlienu a čistí krv. Pomáha pri ochorení pľúc, opuchu pečene, hemoroidoch, zápaloch ďasien a ústnej dutiny, bronchitíde, menštruačných problémoch.
Odporúčaná cena 7,71 €/5 ml, Maitrea

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteText, foto a realizácia: Mgr. art. Jana Ardanová
Zodpovedný redaktor: Stanislav Botur
Zdroj: časopis Urob si sám, JAGA GROUP, s.r.o.
–>

Komentáre

  1. Zdravím, toto mydlo NIE JE NATURAL, ako to máte uvedené na obale, pretože je vyrobené z celkom neprírodných toaletných mydiel. Nie všetko doma vyrobené je automatický NATURAL – záleží totiž, aké suroviny použijeme. Ak sú vyrobené zo škodlivej chémie, náš produkt bude mať účinky tejto chémie.

  2. skúšala som rozpúšťať mydlá podľa postupu hore uvedeného, a aj keď sa podarilo z nich niečo vytvarovať a odliať, kvalita bola mizerná. Používaním sa z nich stáva blato, práve preto že pri rozpúšťaní sa do nich vlieva voda. Je to len na hranie, ale nie praktické, a ešte to aj dlho trvá, kým sa vám také mydlové hobliny rozpustili. Žiadna sranda.

  3. Takéto mydlo nemôže nosiť názov 100% naturálne, nakoľko nebolo vyrábane studeným procesom z olejou ….ale bolo kupene ako PRIEMYSELNE s obsahom chemikalii potr. na jeho spracovanie!!!

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.