Súťaž Majster roka 2021: Jedinečné svietidlá z bubna a fliaš

Zdroj: Ivona Jančová

Na náš domáci projekt potrebujeme fantáziu a elektrikárske zručnosti.

Začiatok prvého lustru začal vznikať pri plechovom hrnčeku, ktorý sme prerezali približne v strede a spodná časť nám poslúžila ako základ lustru, alebo teda držiak lustru na strope.

originálne svietidlo vyrobené svojpomocne
Zdroj: Ivona Jančová

Netreba však zabudnúť na dierky pre elektrické káble, ktoré treba urobiť do dna hrnčeka. Elektrické káble prevlečieme cez nami urobené dierky. Nasledovala príprava fliaš, kde bolo potrebné prerezať fľaše, opracovať ich a pripojiť objímky na žiarovky. Objímky pripojíme k elektrickým káblom a nami zhotovené svietidlo je hotové. Obdobne vyrábame akékoľvek iné svietidlo.

originálne svietidlo vyrobené svojpomocne
Zdroj: Ivona Jančová

Pre druhé svietidlo sme namiesto fliaš použili hudobný nástroj – bubon, ktorý sme si tiež najskôr museli pripraviť. Na výrobu svietidla z bubnu potrebujeme základ lustru (znova plechový hrnček alebo môžeme
použiť základ z iného starého svietidla), retiazky, ktoré bubon budú držať, a samotný bubon.

originálne svietidlo vyrobené svojpomocne
Zdroj: Ivona Jančová

Plechový hrnček odrežeme a vyrežeme do neho diery (koľko potrebujeme na káble, v našom prípade 1) a upevníme úchyt na retiazku (znova môžeme použiť viac retiazok, nie len jednu ako vidíte v našom prípade).

originálne svietidlo vyrobené svojpomocne
Zdroj: Ivona Jančová

Blanu alebo membránu bubnu odstránime, na elektrický kábel pripojíme objímku na žiarovku a retiazkou uchytíme bubon. Takto vznikajú jedinečné svietidlá.

Ivona Jančová

Zapojte sa aj vy do súťaže Majster roka 2021 a vyhrajte! Všetko o súťaži nájdete na tomto linku:

Staň sa Majstrom roka 2021 a vyhraj farby na celý dom!

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.