image 41191 25 v1
Galéria (6)

Pomôžte svojmu domovu rozkvitnúť

Pestujete si doma bylinky, zeleninu alebo kvetiny pre krásu? Záhradkárčenie je veľmi efektívnou formou psychického odpočinku a teší nás, keď nesie svoje plody. Vyberá si však aj svoju daň, a to nutnosť neustálej starostlivosti, ak napríklad nie sme doma alebo nemáme dostatok času. Rastlinky sa pri nedostatočnej závlahe trápia a usychajú. Riešením problémov so zálievkou sú automatické zavlažovacie systémy, vďaka ktorým rastliny dlhšie prospievajú a plodia. 

Galéria

01_GA250-0283b-(800x556)
02_GA250-0565-(798x800)
03_GA250-0612b-(533x800)
04_GA250-0689-(800x595)
uvod_GA150-1338b-(709x800)

Pomocou zavlažovacích systémov je možné zalievať záhony na záhrade, ako aj kvetináče na balkónoch a terasách. Zavlažovanie prebieha úplne automaticky pomocou špeciálneho počítača. Ten jednoducho pripevníte na vodovodný kohútik a nastavíte čas, dĺžku a počet zavlažovacích cyklov. Systém potom už pracuje samostatne a nezávisle od toho, či ste alebo nie ste doma.

Jedným z možných typov závlahy je systém kvapkovej závlahy Gardena Micro-Drip. Ten rastlinám presne dávkuje potrebné množstvo vody, a šetrí tak peniaze aj životné prostredie. Vyberať môžete podľa potreby z radových alebo koncových kvapkačov, ktoré privádzajú vlahu priamo ku koreňom rastlín, alebo tiež z trysiek či rozprašovačov vhodnejších napríklad pri zálievke kvetinových záhonov.

So systémom Gardena Pipeline sa zase zbavíte problému s prístupom k vode. Sieťou podzemného potrubia privediete vodu priamo na požadované miesto, kde potom už len v prípade potreby pripojíte koncový prístroj. Systém funguje na rovnakom princípe ako rozvod elektrického prúdu v dome, len namiesto elektriny čerpáte vodu.

V sortimente značky Gardena nájdete tento rok tiež niekoľko noviniek, napríklad multifunkčnú záhradnú sprchu Premium. Na nej je možné nastaviť až päť vodných lúčov od jemnej hmly až po plný prúd. Hodí sa tak nielen k zavlažovacím, ale aj k čistiacim účelom.

S výberom vhodného zavlažovacieho systému vám radi pomôžu odborní predajcovia, informácie môžete čerpať tiež na stránkach www.gardena.com.

ZDROJ: PR článok spoločnosti Husqvarna Slovensko, s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.