Zariaďte si modernú dielňu a svet bude krajší!
Galéria (7)

Zariaďte si modernú dielňu a svet bude krajší!

Potreba vyrábať, opravovať a prerábať svet okolo seba sprevádza ľudstvo po tisícročia. Každodenné zdokonaľovanie domáceho „hniezdočka“, víkendové majstrovanie na chalupe, trpezlivá práca na renovácii krásnych vecí, prirodzená potreba realizovať svoje plány a nápady.

Galéria

Drvič, štiepkovač
Drvič, štiepkovač
Drvič, štiepkovač
Drvič, štiepkovač
Krovinorez - mountfield
Moderná dieľňa

K tomu patrí dobre vybavená dielňa alebo ateliér a nekonečné vŕtanie, rezanie, vyrezávanie, hobľovanie, skrutkovanie, brúsenie a leštenie. Potrebujete sa spoľahnúť na výkonných pomocníkov do dielne, ktorá sa v takých chvíľach stáva vaším svetom a miestom, kde sa zastavil čas. Kúzlo dielne ale spočíva aj v tom, že je možné ju stále zdokonaľovať a podľa potreby alebo funkcie dopĺňať a rozširovať. Prijmite pár odporučení.

ROZTOČTE TO!

Nenechajte sa zmiasť. Ručné náradie je síce základ, ale na väčšinu úkonov potrebujete aj silné stroje. Elektrickú vŕtačku (napr. s príklepom) a skrutkovač, stolnú alebo uhlovú brúsku či kotúčovú pílu. Púšťate sa dokonca do úprav bytu alebo domu? Elektrické vŕtacie kladivo si poradí s búraním priečok, vysekávaním, strhávaním obkladov alebo dlaždíc, ale aj s vŕtaním do dreva, kovu alebo kameňa. Krásnou vôňou dreva rozvonia dielňu práca s priamočiarou pílou alebo elektrickým hoblíkom.

Uhlová brúska PATRIOT 2 200 W má zadnú rúčku a prednú polohovateľnú rukoväť pre pohodlný a pevný úchop. Navyše má bezpečnostnú poistku spínača a aretáciu hriadeľa pre manipuláciu s kotúčom. Elektronáradie PATRIOT nájdete na www.mountfield.sk

STROJE TRETIEHO TISÍCROČIA

Stále viac dielní poháňa AKU technológia. Niet sa čomu čudovať. Jediná batéria môže spoľahlivo poháňať celú flotilu vášho dielenského náradia, a tú môžete v rámci daného radu podľa potreby neustále rozširovať. AKU dielenská výbava dokáže zastúpiť prácu na ktoromkoľvek domácom projekte. S rozmachom AKU náradia klesá aj jeho predajná cena a už dávno neplatí, že je drahé.

Napr. stroje špičkovej značky Greenworks poháňajú elektronikou riadené lítium-iónové batérie, pre ktoré je typická dlhá životnosť, vyrovnaný výkon a nízka váha. Preto sú vyhľadávané pre ľahkú manipuláciu. Rýchlonabíjačka dokáže navyše nabiť batériu v priebehu desiatok minút, takže nemusíte strácať čas, ktorý potom využijete na skutočnú prácu. V rade Greenworks 24 V nájdete širokú ponuku dielenského náradia a dokonca aj záhradnej techniky.

AKU vŕtačka s príklepom GREENWORKS G24CD vŕta a uťahuje alebo povoľuje skrutky. Navyše je vybavená príklepom pre ľahké vŕtanie do betónu a kameňa. Mäkčená rukoväť dokonale padne do ruky. Je vybavená rýchloupínacím skľučovadlom a dvoma stupňami rýchlosti. foto Mountfield

AKU priamočiara píla GREENWORKS G24JS pre dekoračné a kutilské práce zvláda aj plynulé oblúky a línie všetkých tvarov. Podľa použitého rezného plátku je vhodná na rezanie dreva aj tenkého plechu či plastu. Je vybavená LED svetlom. Viac informácií na www.mountfield.sk

VŠETKO MÁ SVOJE MIESTO

Že má mať dielňa veľkosť zodpovedajúcu jej účelu a vyhovujúce osvetlenie, nie je treba pripomínať. Ale myslíte tiež na dostatočne priestrannú a pevnú dosku stola s ideálnou pracovnou výškou (80-85 cm)? Chýbať by na nej nemal stolný zverák. Sila jeho čeľustí vám bude častokrát dobrým pomocníkom. Veľké zásuvky priamo v tele stola vám ušetria množstvo času a hlavne budete mať počas práce všetko po ruke.

Menšie náradie ľahko a prehľadne uskladníte v závesných skrinkách, drobný materiál na poličkách, v špeciálnych držiakoch a organizéroch. Pre ručné náradie je ideálnym miestom praktický box (alebo set boxov s kolieskami), ktorý vezmete bez problémov napríklad aj na chalupu. A poriadok v dielni aj po poriadnom pracovnom výkone udržíte hravo vďaka výkonnému priemyslovému vysávaču pre suché aj mokré vysávanie.

Dielenský nábytok PATRIOT ponúka kompletnú ponuku vzájomne kombinovateľných prvkov. foto Mountfield

DOBRE MAKAŤ AJ VYZERAŤ!

Vo vhodne zvolenom pracovnom oblečení sa pri práci budete cítiť komfortne. Vďaka modernému dizajnu a skvelej funkčnosti každý kutil, záhradkár alebo lesník zaplesá. Ergonomické strihy a špeciálne vybrané funkčné materiály zabezpečujú, že pracovné oblečenie PATRIOT dobre padne a príjemne sa nosí. Navyše vyniká dlhou životnosťou. Viac o dielni na www.mountfield.sk.

V ponuke je hybridná bunda, vesta, nohavice, šortky, trička aj termooblečenie PATRIOT. foto Mountfield

ZDROJ PR článok spoločnosti Mountfield a.s.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje