S riderom Husqvarna pokosíte trávnik hravo

S riderom Husqvarna pokosíte trávnik hravo

Rider je výnimočný svojim kĺbovým riadením, ktoré mu prináša skvelú ovládateľnosť a zjednodušuje jazdu okolo prekážok. Pôvodná idea ridera ako záhradného stroja pritom vznikla pred 30-timi rokmi pri redizajne hračky pre deti - vozíka.

Už pred 30-timi rokmi predstavila spoločnosť Husqvarna prvý rider – novú koncepciu kosiaceho stroja. Unikátne kĺbové riadenie poskytuje prvotriednu ovládateľnosť a zjednodušuje jazdu okolo prekážok ako sú stromy, kríky a kvetinové záhony. A vpredu umiestnené kosiace zariadenie zase zaisťuje výnimočný prehľad o pracovnej ploche. Rider je ideálny hlavne pre vlastníkov pozemkov s členitými záhradnými plochami a všetkým, ktorí od svojej záhradnej techniky vyžadujú jednoduché ovládanie, vynikajúce manévrovanie a perfektnú úpravu trávnika.

Na začiatku samotného nápadu koncepcie ridera bol detský traktor s vozíkom. V roku 1987 sa postupne vyvinul univerzálny patent novej zadnej nápravy, vďaka čomu vznikla prvá volantom riadená kosačka – rider. V priebehu niekoľkých rokov pribudol posilňovač riadenia, automatická prevodka a nakoniec pohon na všetky štyri kolesá. Tzv. all wheel drive (AWD) podstatne zvyšuje priechodnosť na nerovnom, vlhkom a klzkom teréne.

Ďalším revolučným krokom spoločnosti Husqvarna bola výmena benzínovej nádrže za akumulátor. Znížená hladina hluku a emisií, minimálna údržba a štartovanie jedným tlačidlom sa stalo hitom.

Vďaka neustálemu vývoju a inováciám sa môže spoločnosť Husqvarna pochváliť najnovším prírastkom – Husqvarna R 214T AWD. Pedálové ovládanie, skvelá trakcia, unikátne kĺbové riadenie, ľahko prístupné ovládacie prvky, automatické zapínaním vpredu zavesených kosiacich nožov a výkyvná zadná náprava z neho robia ideálneho pomocníka v záhrade. Pohon všetkých štyroch kolies prináša výbornú trakciu a pohyblivosť vo všetkých podmienkach. Technológia kosenia BioClip® rozsekáva trávu na menšie kúsky, čím umožňuje kvalitnejšie a rýchlejšie mulčovanie. Dvojvalcový motor V – Twin zaručuje bezproblémové naštartovanie a vysoký výkon.

Viac informácií nájdete na www.husqvarna.sk.

ZDROJ PR článok spoločnosti Husqvarna Slovensko, s.r.o. 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.