S riderom Husqvarna pokosíte trávnik hravo
Galéria (6)

S riderom Husqvarna pokosíte trávnik hravo

Rider je výnimočný svojim kĺbovým riadením, ktoré mu prináša skvelú ovládateľnosť a zjednodušuje jazdu okolo prekážok. Pôvodná idea ridera ako záhradného stroja pritom vznikla pred 30-timi rokmi pri redizajne hračky pre deti - vozíka.

Galéria

S riderom pokosíte
S riderom pokosíte
S riderom pokosíte
S riderom pokosíte
S riderom pokosíte

Už pred 30-timi rokmi predstavila spoločnosť Husqvarna prvý rider – novú koncepciu kosiaceho stroja. Unikátne kĺbové riadenie poskytuje prvotriednu ovládateľnosť a zjednodušuje jazdu okolo prekážok ako sú stromy, kríky a kvetinové záhony. A vpredu umiestnené kosiace zariadenie zase zaisťuje výnimočný prehľad o pracovnej ploche. Rider je ideálny hlavne pre vlastníkov pozemkov s členitými záhradnými plochami a všetkým, ktorí od svojej záhradnej techniky vyžadujú jednoduché ovládanie, vynikajúce manévrovanie a perfektnú úpravu trávnika.

Na začiatku samotného nápadu koncepcie ridera bol detský traktor s vozíkom. V roku 1987 sa postupne vyvinul univerzálny patent novej zadnej nápravy, vďaka čomu vznikla prvá volantom riadená kosačka – rider. V priebehu niekoľkých rokov pribudol posilňovač riadenia, automatická prevodka a nakoniec pohon na všetky štyri kolesá. Tzv. all wheel drive (AWD) podstatne zvyšuje priechodnosť na nerovnom, vlhkom a klzkom teréne.

Ďalším revolučným krokom spoločnosti Husqvarna bola výmena benzínovej nádrže za akumulátor. Znížená hladina hluku a emisií, minimálna údržba a štartovanie jedným tlačidlom sa stalo hitom.

Vďaka neustálemu vývoju a inováciám sa môže spoločnosť Husqvarna pochváliť najnovším prírastkom – Husqvarna R 214T AWD. Pedálové ovládanie, skvelá trakcia, unikátne kĺbové riadenie, ľahko prístupné ovládacie prvky, automatické zapínaním vpredu zavesených kosiacich nožov a výkyvná zadná náprava z neho robia ideálneho pomocníka v záhrade. Pohon všetkých štyroch kolies prináša výbornú trakciu a pohyblivosť vo všetkých podmienkach. Technológia kosenia BioClip® rozsekáva trávu na menšie kúsky, čím umožňuje kvalitnejšie a rýchlejšie mulčovanie. Dvojvalcový motor V – Twin zaručuje bezproblémové naštartovanie a vysoký výkon.

Viac informácií nájdete na www.husqvarna.sk.

ZDROJ PR článok spoločnosti Husqvarna Slovensko, s.r.o. 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje