vydavatelstvo jaga separuje odpad

Vydavateľstvo JAGA separuje odpad

Vydavateľstvo JAGA, najväčší vydavateľ publikácií z oblasti architektúry, stavebníctva, bývania, developingu a ekológie na Slovensku, sa vo svojej novej budove v Lamači v Bratislave rozhodlo ísť príkladom svojim čitateľom a priaznivcom a začalo separovať odpad.

Je to dôkaz toho, že vydavateľstvo sa snaží zodpovedne pristupovať k životnému prostrediu nielen vydávaním rozličných titulov s témami, ako je ekobývanie, energeticky úsporné bývanie, ekologické materiály či využívanie alternatívnych zdrojov, a to prevažne na recyklovateľnom papieri, ale snaží sa preniesť časť osvety z vlastných publikácií aj do praxe.

V areáli vydavateľstva sa nachádzajú zberné odpadové koše určené na separáciu odpadu – na papier, plasty a ostatný odpad. So separáciou začína nielen vo vlastných kanceláriách, ale aj v prenajatých priestoroch, kde sú takisto vyhradené menšie koše na jednotlivé druhy odpadov. 

Cieľom vydavateľstva je predovšetkým pomôcť znížiť množstvo zmesového odpadu ukladaného na skládky. Tak nielenže dáva druhú šancu nielen vyseparovaným komoditám vrátiť sa späť do výrobného procesu, ale svojou trochou prispieva aj k zníženiu čerpania prírodných zdrojov a energie na výrobu nových výrobkov, ako aj k ochrane ekosystému, ktorého stav je alarmujúci.

Zuzana Koporcová

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.