Zelený budík na stolíku
Zdroj: Vaillant

Teplo doma? Tento rok v znamení šetrenia a ekologickejších riešení

Zatiaľ čo zastarané vykurovacie systémy nadmerne zaťažujú životné prostredie, tie moderné významne prispievajú k ochrane klímy. Mnohí majitelia rodinných domov a bytov netušia, koľko emisií by dokázali ušetriť len jednoduchou výmenou vykurovacieho zariadenia za nové. A tiež peňazí. Lebo veľakrát vnímame len vstupnú investíciu, nie však dlhodobú úsporu.

Napríklad najnovšie kondenzačné kotly znižujú emisie uhlíka o viac ako 30 %, tiež spotrebu energie a prevádzkové náklady. Šetria sofistikovane a prinášajú komfort na najvyššej úrovni.

Nižšia spotreba

Univerzálnym riešením pre výmenu kotla v jedno aj viacgeneračných domoch je závesný kondenzačný kotol ecoTEC plus (10 – 35 kW, A). Ide o priestorovo úsporné zariadenie s praktickým, plochým dizajnom a optimálnym pomerom ceny a výkonu. Jeho najmodernejšia kondenzačná technológia sa dokáže automaticky prispôsobiť rôznemu zloženiu plynu.

Kondenzacny kotol
Zdroj: Vaillant

Vďaka tomu má kotol nižšiu spotrebu a je pripravený na možné budúce výkyvy kvality plynu kvôli použitiu ekologických prímesí. S internetovým modulom a regulátorom sa dá ovládať aj na diaľku cez aplikáciu v smartfóne či tablete. Na výber máte zo štyroch rôznych prevedení: iba na vykurovanie, s prietokovým ohrevom vody, so zabudovaným zásobníkom i v zostave s externým zásobníkom teplej vody.

Viac na www.vaillant.sk

Zdroj: Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje