Tepelné čerpadlá NIBE

tepelne cerpadla nibe

Spoločnosť NIBE je s viac než tridsaťročnými skúsenosťami vo vývoji a výrobe tepelných čerpadiel v súčasnosti výrobcom najúspornejších tepelných čerpadiel systému zem – voda a voda – voda. Túto skutočnosť potvrdzuje certifikát vydaný švédskou štátnou skúšobňou.

Vlastný výskum a vývoj umožňujú uvádzať každý rok na trh nové, modernejšie a technicky i užívateľsky dokonalejšie výrobky. NIBE vyrába celý svoj sortiment tepelných čerpadiel a príslušenstva modulárne tak, aby sa tepelné čerpadlá i zásobníkové ohrievače dali kombinovať a dizajnovo ladili.

Nibe vyrába tepelné čerpadlá prakticky všetkých typov, zem – voda, voda – voda, vzduch – voda i tepelné čerpadlá vzduch – voda ventilačné, ktoré využívajú teplý odpadový vzduch z vetrania obytných priestorov.

Škála výkonov tepelných čerpadle Nibe je naozaj široká od 3 do 60 kW a v prípade potreby je možné inštalovať spoločne riadenú sústavu až 9 jednotiek a dosiahnuť výkon viac ako 500 kW. Takže môžeme ponúknuť riešenie naozaj pre každý dom.

V ponuke sú tiež tepelné čerpadlá systému zem – voda s plynulou reguláciou výkonu NIBE F1150 a NIBE F1250. Tieto čerpadlá automaticky prispôsobujú svoj výkon aktuálnej spotrebe domu v rozsahu od 4 do 16 kW. Kompresor a obehové čerpadlá sú riadené frekvenčným meničom, ktorý zaisťuje optimálny výkon.

Najobľúbenejším typom tepelných čerpadiel NIBE zem – voda je nová generácia NIBE F1145 a NIBE F1245. Ich inštaláciou citeľne znížite náklady na vykurovanie a ohrev vody až o 80 % a prispejete k zníženiu emisií. Unikátny farebný displej je užívateľský príjemný a veľmi ľahký na ovládanie a nastavenie hodnôt presne podľa potrieb domácnosti. Maximálny dôraz je kladený na izoláciu, vďaka ktorej sú tepelné čerpadlá NIBE neuveriteľne tiché.

Výhody tepelných čerpadiel vzduch –voda
Úspora peňazí a ochrana životného prostredia nie sú jediné výhody tepelného čerpadla vzduch – voda od NIBE. Inštalácia je jednoduchá, nepotrebujete vrty ani zemné kolektory.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteTepelné čerpadlo NIBE F2025 dokáže efektívne pracovať až do teploty -20 °C. Je vyrobené z kvalitnej galvanizovanej lakovanej ocele, čo zaručuje dlhodobú životnosť. Dodáva sa vo výkonoch 6, 8, 10 a 14 kW. Vďaka svojej konštrukcii je veľmi tiché.

V ponuke Nibe sú i tepelné čerpadlá vzduch – voda pre domy s vyššou tepelnou stratou – NIBE LWSE s výkonmi od 8 až do 36 kW.

Špecialitou sú tepelné čerpadlá určené na riadené vetranie domov. Zaisťujú energeticky úsporné a správne vetranie a zároveň využívajú teplo z odvádzaného vzduchu, ktoré by pri klasickom vetraní odišlo bez úžitku oknami. Dokážu využiť energiu z odpadového vzduchu na vykurovanie i ohrev vody v integrovanom zásobníku.

Sú určené najmä pre nízkoenergetické a pasívne domy, v ktorých je správne vetranie podmienkou zabránenia hromadeniu nežiaducej vlhkosti a udržania príjemnej klímy. Zástupcom tohto typu čerpadla je NIBE F640P, ale rovnako populárne budú iste i dve novinky tohto roka NIBE F370 a NIBE F470.

Firma NIBE patrí medzi najvýznamnejších európskych výrobcov. Tepelné čerpadlá majú nielen výborné technické parametre, ale dôraz je kladený tiež na užívateľský komfort, ľahkú obsluhu a servis. Záujemcom poradíme s výberom a spracujeme cenovú ponuku na kompletnú inštaláciu, vrátane rozboru predpokladaných úspor energie. Viac na www.nibe.sk

DZ Dražice-Slovensko spol.s.r.o.
Bojnická 3
831 04 Bratislava
Tel: 02/446 37911
Fax: 02/446 37912
Objednávky: dzd@dzd.sk
–>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.