tepelne cerpadla nibe

Tepelné čerpadlá NIBE

Spoločnosť NIBE je s viac než tridsaťročnými skúsenosťami vo vývoji a výrobe tepelných čerpadiel v súčasnosti výrobcom najúspornejších tepelných čerpadiel systému zem – voda a voda – voda. Túto skutočnosť potvrdzuje certifikát vydaný švédskou štátnou skúšobňou.

Vlastný výskum a vývoj umožňujú uvádzať každý rok na trh nové, modernejšie a technicky i užívateľsky dokonalejšie výrobky. NIBE vyrába celý svoj sortiment tepelných čerpadiel a príslušenstva modulárne tak, aby sa tepelné čerpadlá i zásobníkové ohrievače dali kombinovať a dizajnovo ladili.

Nibe vyrába tepelné čerpadlá prakticky všetkých typov, zem – voda, voda – voda, vzduch – voda i tepelné čerpadlá vzduch – voda ventilačné, ktoré využívajú teplý odpadový vzduch z vetrania obytných priestorov.

Škála výkonov tepelných čerpadle Nibe je naozaj široká od 3 do 60 kW a v prípade potreby je možné inštalovať spoločne riadenú sústavu až 9 jednotiek a dosiahnuť výkon viac ako 500 kW. Takže môžeme ponúknuť riešenie naozaj pre každý dom.

V ponuke sú tiež tepelné čerpadlá systému zem – voda s plynulou reguláciou výkonu NIBE F1150 a NIBE F1250. Tieto čerpadlá automaticky prispôsobujú svoj výkon aktuálnej spotrebe domu v rozsahu od 4 do 16 kW. Kompresor a obehové čerpadlá sú riadené frekvenčným meničom, ktorý zaisťuje optimálny výkon.

Najobľúbenejším typom tepelných čerpadiel NIBE zem – voda je nová generácia NIBE F1145 a NIBE F1245. Ich inštaláciou citeľne znížite náklady na vykurovanie a ohrev vody až o 80 % a prispejete k zníženiu emisií. Unikátny farebný displej je užívateľský príjemný a veľmi ľahký na ovládanie a nastavenie hodnôt presne podľa potrieb domácnosti. Maximálny dôraz je kladený na izoláciu, vďaka ktorej sú tepelné čerpadlá NIBE neuveriteľne tiché.

Výhody tepelných čerpadiel vzduch –voda
Úspora peňazí a ochrana životného prostredia nie sú jediné výhody tepelného čerpadla vzduch – voda od NIBE. Inštalácia je jednoduchá, nepotrebujete vrty ani zemné kolektory.

Tepelné čerpadlo NIBE F2025 dokáže efektívne pracovať až do teploty -20 °C. Je vyrobené z kvalitnej galvanizovanej lakovanej ocele, čo zaručuje dlhodobú životnosť. Dodáva sa vo výkonoch 6, 8, 10 a 14 kW. Vďaka svojej konštrukcii je veľmi tiché.

V ponuke Nibe sú i tepelné čerpadlá vzduch – voda pre domy s vyššou tepelnou stratou – NIBE LWSE s výkonmi od 8 až do 36 kW.

Špecialitou sú tepelné čerpadlá určené na riadené vetranie domov. Zaisťujú energeticky úsporné a správne vetranie a zároveň využívajú teplo z odvádzaného vzduchu, ktoré by pri klasickom vetraní odišlo bez úžitku oknami. Dokážu využiť energiu z odpadového vzduchu na vykurovanie i ohrev vody v integrovanom zásobníku.

Sú určené najmä pre nízkoenergetické a pasívne domy, v ktorých je správne vetranie podmienkou zabránenia hromadeniu nežiaducej vlhkosti a udržania príjemnej klímy. Zástupcom tohto typu čerpadla je NIBE F640P, ale rovnako populárne budú iste i dve novinky tohto roka NIBE F370 a NIBE F470.

Firma NIBE patrí medzi najvýznamnejších európskych výrobcov. Tepelné čerpadlá majú nielen výborné technické parametre, ale dôraz je kladený tiež na užívateľský komfort, ľahkú obsluhu a servis. Záujemcom poradíme s výberom a spracujeme cenovú ponuku na kompletnú inštaláciu, vrátane rozboru predpokladaných úspor energie. Viac na www.nibe.sk

DZ Dražice-Slovensko spol.s.r.o.
Bojnická 3
831 04 Bratislava
Tel: 02/446 37911
Fax: 02/446 37912
Objednávky: dzd@dzd.sk
–>

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje