Vykurovanie tepelným čerpadlom
Galéria (5) Zdroj: Protherm

Ako si vybrať kvalitné tepelné čerpadlo?

Mali by zvládnuť stovky prísnych testov, extrémne podmienky a splniť maximálne nároky na efektivitu i ohľaduplnosť k životnému prostrediu. Reč je o najmodernejších tepelných čerpadlách.

Galéria

Vykurovanie tepelným čerpadlom
Tepelné čerpadlo GeniaAir Mono
Tepelné čerpadlo GeniaAir Mono typu vzduch/voda
Montáž tepelného čerpadla Protherm

Myslíme si, že kvalita je o prístupe a nastavení nových vysokých štandardov. Súvisí s neustálym zlepšovaním vývoja, výroby i servisu. Pre značku Protherm je kvalita viac než len slovo. Každé z jej tepelných čerpadiel spĺňa najvyššie štandardy. Zaručujú to rozsiahle testy, kvalitné materiály, technológia i služby.

Maximálna odolnosť

Skôr, než sa tepelné čerpadlo dostane k vám domov, podlieha prísnemu testovaniu. Počas vývojovej fázy absolvuje viac ako 300 testov. V klimatickej komore je vystavené teplotám -25 až 48 °C a vlhkosti do 100 %. Zároveň sa musí osvedčiť v testoch so slanou hmlou a striekajúcou vodou. A kým opustí výrobu, ešte raz ho kompletne skontrolujeme. Lebo dlhá životnosť tejto inovatívnej technológie je pre nás rovnako dôležitá, ako pre vás.

Tepelné čerpadlo GeniaAir Mono
Tepelné čerpadlo GeniaAir Mono | Zdroj: Protherm

Tepelné čerpadlá umožňujú vytvárať efektívne a udržateľné riešenia vykurovania, prípravy teplej vody a chladenia, pričom dbajú na životné prostredie. Uplatnia sa v projektoch novostavieb v energetickej triede A0 aj pri modernizáciách v starších domoch.

Vďaka ekologickému chladivu R290 sa tepelné čerpadlá značky Protherm dokonale hodia pre vašu modernizáciu vykurovania s ohľadom na klímu. Dokážu efektívne fungovať pri vysokých výstupných teplotách a vďaka tomu vyhovujú aj vašim starým radiátorom.

Ohľaduplnosť k prírode

Reč je o monoblokovom tepelnom čerpadle GeniaAir Mono typu vzduch/voda (3 – 12 kW, A+++). Na svoju prevádzku využíva ekologické chladivo R290 s nízkym potenciálom globálneho otepľovania GWP 3. Spĺňa teda dôležitú požiadavku súčasných a budúcich noriem.

Modernizácia spolu s ním je preto ekologickým rozhodnutím pre budúcnosť. Toto tepelné čerpadlo dokáže využívať až 75 % energie z obnoviteľných zdrojov, teda zo vzduchu. Prináša úsporu hneď z viacerých strán. Nízke prevádzkové náklady dosahuje vďaka zníženej spotrebe energií a vďaka dlhej životnosti i kvalite prináša nižšie náklady na servis.

Tepelné čerpadlo GeniaAir Mono typu vzduch/voda
Tepelné čerpadlo GeniaAir Mono typu vzduch/voda | Zdroj: Protherm

Zároveň patrí k najtichším na trhu, je preto vhodné aj pre domy v hustej radovej zástavbe. Vám aj vašim susedom dopraje v noci nerušený spánok.

Nízke hladiny hluku sa podarilo dosiahnuť tým, že sme nič nenechali na náhodu, teda vďaka dômyselnému inžinierstvu. Napríklad pomocou dvojitého antivibračného uloženia kompresora, tichého ventilátora, odolných gumených silentblokov, izolačného flísu a spevnených konštrukcií na kritických miestach. To všetko vám dáva úplnú voľnosť pri umiestňovaní tepelného čerpadla v exteriéri.

Montáž tepelného čerpadla Protherm
Zdroj: Protherm

Rýchla montáž a servis

Systém zvyčajne pozostáva z tepelného čerpadla a interiérovej jednotky. V nej je zabudovaný 185 l zásobník teplej vody, ktorý vystačí pre päťčlennú rodinu.

Naši vývojári a konštruktéri rátali s tým, že aj kvalitné tepelné čerpadlá majú niekedy zlý deň. Technológie navrhli tak, že každá časť nášho tepelného čerpadla je vymeniteľná. A široká sieť servisných partnerov značky Protherm vám pomôže. Dokážu zabezpečiť rýchlu opravu vďaka prístupu k viac ako 50 000 náhradným dielom v našich skladoch.

Viac informácií nájdete na www.protherm.sk.

Zdroj: PR článok Protherm

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.