image 47219 25 v1
Galéria (9)

Schiedel KINGFIRE® – to správne komínové teleso so správnym príslušenstvom

Nové stavby a ich v podstate kompletne tesné konštrukcie vyžadujú aj tepelné spotrebiče také, že vzduch na svoju prevádzku odoberajú z exteriéru, teda na svoju prevádzku nepoužívajú vnútorný vzduch.

Galéria

Spotrebič nezávislý na interiérovom vzduchu
Spotrebič nezávislý na interiérovom vzduchu
Spotrebič nezávislý na interiérovom vzduchu -
Spotrebič nezávislý na interiérovom vzduchu
Spotrebič nezávislý na interiérovom vzduchu
Spotrebič nezávislý na interiérovom vzduchu
Vykurovanie úsporného domu
Spotrebič nezávislý na interiérovom vzduchu

KINGFIRE® – vykurovací systém spĺňa tie najprísnejšie požiadavky ochrany životného prostredia a bezpečnej prevádzky. Prívod spaľovacieho vzduchu je realizovaný cez šachtu v komínovom systéme Schiedel ABSOLUT 18L, ktorý je priamo postavený na modul KINGFIRE®.

Týmto spôsobom je zabezpečená bezproblémová prevádzka modulu KINGFIRE® aj v prípade použitej rekuperácie v modernom nízkoenergetickom alebo pasívnom dome.

VÝHODY SYSTÉMU KINGFIRE®

• Minimálne požiadavky na priestor
• Malý výkon – maxumálne len 7 kW
• Možnosť individuálneho dizajnu
• Integrovateľný do každej hrubej stavby
• Optimalizovaný vykurovací systém pre NED a PD
• Rýchla a jednoduchá realizácia
• Overená prevádzková bezpečnosť s rekuperáciou
• Patentované, samozatvárateľné tesné dvierka
• Vymeniteľná vnútorná vykurovacia vložka
• Čisté sklo dvierok vďaka systému oplachovania vzduchom

INDIVIDUÁLNY DESIGN

Ak má byť spotrebič na tuhé palivo platným prvkom vo vašej obytnej zóne, musí aj zodpovedajúco vyzerať. Samozrejmosťou je možnosť individuálne upraviť vzhľad vášho KINGFIRE®. Je možné individuálne upraviť vzhľad dostupnými prvkami ako sú police, obklady v rozdielnych povrchoch a farebných alternatívach.

VYUŽITIE V NÍZKOENERGETICKÝCH A PASÍVNYCH STAVBÁCH

Každá stavba, nech je akokoľvek tesná a úsporná, si zaslúži teplo z ohňa v piecke. Nie je všetko len o úsporách. Krbom Schiedel KINGFIRE® si doprajete tepelnú pohodu a teplo rodinného krbu. Budete nezávislí. KINGFIRE® svojou konštrukciou spolu s komínom funguje s uzatvorenou komorou, vzduch na horenie nie je braný z interiéru. Vzduch na horenie privádza komín a spolu s ovodom spalín sa stará o Vaše pohodlie a samozrejme o dokonalú tesnosť stavby. Rekuperácia bude fungovať bez ovplyvňovania komínom alebo pieckou.

SCHIEDEL KINGFIRE® INDIVIDUÁLNE RIEŠENIE

Vďaka modernému dizajnu a použitým materiálom sa dá KINGFIRE® integrovať do každej stavby. Buď do stredu dispozície ako optický deliaci prvok, alebo ako rohový prvok prípadne pre ušetrenie miesta napríklad do schodiskového zrkadla. S kompaktným KINGFIRE® – vykurovacím systémom môžete vyhovieť svojim individuálnym požiadavkám na architektúru vnútorného priestoru. Vždy tak máte istotu.

PRÍJEMNÝ POHĽAD NA PLAMEŇ TVORIACI A ŠÍRIACI TEPLO

S modulom KINGFIRE® nie ste obmedzovaný žiadnymi hranicami pri tvorbe svojho vysneného vnútorného
priestoru. Tým je každý KINGFIRE® osobitým originálom vďaka Vášmu vlastnému návrhu. Vždy bude jedinečný ako Váš dom.

KINGFIRE® – s rekuperačným vetracím systémom a solárnymi technickými zariadeniami Schiedel KINGFIRE®

spĺňa tie najprísnejšie predpisy a smernice zo strany životného prostredia ako aj požiarnej bezpečnosti.

Samozrejmosťou je možnosť zabudovania do nízkoenergetického aj pasívneho domu, kde je nevyhnutná bezproblémová funkčnosť vetracieho zariadenia – rekuperácie. Túto prevádzku, s uzatvorenou spaľovacou komorou, umožňuje predovšetkým tesné vyhotovenie dvierok. Dvierka sú samozrejme samozatvárateľné. Táto úprava jednoznačne prispieva k bezproblémovej prevádzke a požiarnej bezpečnosti. Komínové teleso Schiedel ABSOLUT nad blokom s krbovou pieckou Schiedel KINGFIRE® sa stará o bezproblémový prívod vzduchu na spaľovanie do spaľovacej komory. Izolovaná šachta v komíne Schiedel ABSOLUT plne nahradí prívod vzduchu z priestoru, kde sa spotrebič nachádza.

Viac funkcií – viac komfortu

PRIESTOR ŠETRIACA INOVÁCIA

Schiedel riešenie KINGFIRE® – krbová piecka v bloku pod komínom šetrí vaše miesto v rodinnom dome. Malá plocha (550×550 mm) pod KINGFIRE® je jednoznačnou formou úspory miesta. Montáž počas riešenia hrubej stavby je veľmi rýchla a vďaka dostupnej technike jednoduchá. Po postavení komína je zariadenie na druhý deň prevádzkyschopné.

PRÉMIOVÁ KVALITA

Aby boli dosiahnuté požadované vlastnosti stanovované aktuálnou legislatívou, boli na výrobu Schiedel KINGFIRE® použité vysokokvalitné materiály. Vnútorný priestor spaľovacej komory je vyložený kvalitnými šamotovými dielcami s vysokou tepelnou odolnosťou. Dvierka sú osadené vysokokvalitným Soft-close-Systémom. Čelné dosky sú z skleného materiálu SCHOTT CERAN špičkovej kvality.

VIAC KOMFORTU V OVLÁDANÍ

Zariadenie je veľmi jednoducho ovládateľné, dvierka sa dajú pri čistení komory bez problémov aretovať v otvorenej polohe. Aj pri nakladaní je táto funkcia bez problémov využiteľná a prikladanie dreva sa stane hračkou.

ZDROJ PR článok spoločnosti Schiedel Slovensko s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje