Inteligentný regulátor, inteligentný dizajn

regulátor vykurovania
Zdroj: Bosch

Prejdite na mobilné ovládanie vykurovania s Logamatic TC100 od značky Buderus a regulujte teplotu vášho vykurovaného priestoru a teplej vody pomocou smartfónu. Naviac získate prehľad o aktuálnom prevádzkovom stave a spotrebe energie vášho vykurovacieho zariadenia.

Regulátor Logamatic TC100 je vhodný najmä pre vykurovacie systémy v rodinnom dome alebo byte, a je špeciálne navrhnutý pre závesné plynové kondenzačné kotly. Vďaka praktickému stolnému stojanu s externým napájaním nie je potrebné montovať ovládač na stenu. Zariadenie sa jednoducho inštaluje a prislúchajúca aplikácia Buderus MyMode sa s regulátorom rýchlo spojí. Ak máte doma radiátorový systém vykurovania a chcete pomocou Logamatic TC100 meniť individuálne teplotu každej miestnosti, môžete tak urobiť použitím inteligentných termostatických hlavíc, ktoré sa spárujú s regulátorom.

regulátor vykurovania
Regulátor Logamatic TC100 so signalizačným podsvietením (modrá farba pre zníženie teploty). | Zdroj: Bosch

Funkcie pre efektívne a šetrné vykurovanie

Inovatívne funkcie regulátora Logamatic TC100 vám aktívne pomáhajú pri šetrení energie. Štandardné nastavenie časového programu vykurovania a teplej vody pre každý deň v týždni, dopĺňa a optimalizuje aplikácia MyMode nepretržite samoučením prostredníctvom analýzy zvykov súvisiacich s kúrením, ktoré sa ukladajú v nastaveniach. Pokiaľ do systému vložíte údaje o cene energií, ponúka vám aplikácia aj prehľad o dennej spotrebe energie spolu s energetickými nákladmi. Funkcia Eco Bar, označená zeleným listom s mierkou na dotykovom displeji, ukazuje mieru efektívnosti aktuálneho nastavenia vykurovania, takže máte energetickú efektívnosť pod kontrolou. Ďalšiu úsporu možno získať využitím automatickej detekcie prítomnosti. Na tento účel sa regulátor pripojí k smartfónom užívateľov, rozpozná, či obyvatelia opustili dom alebo byt, a prepne vykurovací systém do úsporného režimu. Prediktívne zisťovanie prítomnosti tiež pomáha spustiť vykurovací systém v správnom čase pred ich návratom domov tak, že smartfón vypočíta očakávaný čas príchodu a odošle ho riadiacej jednotke Logamatic TC100. Pri príchode domov vás tak bude očakávať príjemné teplo.

regulátor vykurovania
Regulátor Logamatic TC100 s možnosťou ovládania cez internet prostredníctvom aplikácie Buderus MyMode. | Zdroj: Bosch

Vykurovanie, ktoré sa prispôsobí počasiu

Okrem manuálnej regulácie podľa priestorovej teploty je možné zvoliť, aby Logamatic TC100 automaticky rozpoznal vonkajšiu teplotu a samočinne prispôsobil teplotu vykurovania. Ak nie je k dispozícii snímač vonkajšej teploty, využíva regulátor aktuálne údaje o počasí z internetu a nestará sa iba o správnu teplotu, ale aj o efektívnejšiu vykurovaciu prevádzku v súlade s vonkajšou teplotou.

regulátor vykurovania
Set regulátora Logamatic TC100 s inteligentnými termostatickými hlavicami. | Zdroj: Bosch

Komfort so štýlom

Cez dotykovú obrazovku možno intuitívne ovládať všetky základné funkcie vykurovania. Aplikácia MyMode vám ponúka mnoho rozšírených funkcií, napr. zobrazenie spotreby energie alebo nastavenie individuálneho časového programu, kedykoľvek a kdekoľvek. Integrovaná funkcia podsvietenia vám poskytne vizuálnu spätnú väzbu ihneď po vykonaní zmien nastavení v aplikácii MyMode: zelená farba sa rozsvieti v režime neprítomnosti, červená pri poruche, oranžová farba signalizuje zvýšenie a modrá zníženie teploty.

Logamatic TC100 je kompatibilný s kotlami Buderus rady Logamax plus GB192. Pre pripojenie regulátora k starším zariadeniam je k dispozícii adaptér.

Robert Bosch spol. s r.o.
Divízia Termotechnika – Buderus
www.buderus.sk

Robert Bosch spol. s r.o.
Divízia Termotechnika – Buderus

www.buderus.sk

ZDROJ PR článok