Vykurovanie vodíkom pomocou kondenzačného kotla
Zdroj: Protherm

Pripravme sa spolu – na vodík a na zelenú budúcnosť

Aj naďalej chceme žiť dobre. Ale nie na úkor našich detí. Musíme preto využívať alternatívy k fosílnym palivám. Vďaka Európskej zelenej dohode podporuje Európska únia jednu z alternatív, ktorou je vodík. Výsledkom môže byť efektívnejšie vykurovanie a zníženie našej uhlíkovej stopy.

Cieľom Európskej únie je široké využitie vodíka do roku 2050. Prvým krokom sú kotly pripravené na prevádzku s prímesou vodíka v zemnom plyne do 20 %. Dobrou správou je, že v súčasnosti sú otestované aj certifikované.

Jedným z takýchto zariadení je inovovaný závesný kondenzačný kotol Panther Condens (3 – 26 kW, A+/A). Vďaka vykurovaniu i príprave teplej vody (prietokovým ohrevom) zabezpečí maximum pohodlia. Je vhodný do bytov i menších domov s dvomi až tromi obyvateľmi.

Závesný kondenzačný kotol
Zdroj: Protherm

Vďaka novej technológii FlameFit sa dokáže prispôsobiť plynu s ekologickou prímesou. Ten je spaľovaný efektívnejšie, množstvo spalín je redukované a vy šetríte životné prostredie aj svoju peňaženku. Inštalácia kotlov pripravených na prímes vodíka je jednoduchá, majú rovnakú veľkosť a využívajú rovnakú sieť zemného plynu, ako doteraz predávané plynové kotly.

Viac na www.protherm.sk

Zdroj: Protherm

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje