Komínový systém
Galéria (3) Zdroj: ALMEVA Slovakia

Kvalitný komín za výhodnú cenu existuje!

Výber komína nemožno podceňovať. Nie nadarmo sa hovorí, že komín je jednou z najdôležitejších častí domu. A minimálne rovnakú pozornosť ako jeho výberu treba venovať aj kvalite konštrukcie komína. To neznamená, že komín musí byť drahý. Môžete si sami objednať a postaviť kvalitný komín za dobrú cenu, presne na mieru vášho domu. Stačí si vybrať správny komínový systém a ušetríte nielen peniaze, ale aj množstvo zbytočných problémov.

Galéria

Komínový systém
Komínový systém

Výber komína

Dôležitým faktorom pri výbere komína je zvolené palivo. Môžete si vybrať komín určený presne na palivo, ktoré budete používať. Ak viete, že potrebujete komín len pre kachle na drevo, pretože inak kúrite iným zdrojom, vyberte si najlacnejšie riešenie – jednovrstvový komín na pevné palivá. Môžete si však vybrať aj o niečo drahší univerzálny komín na všetky palivá. Jeho čaro spočíva v tom, že po prechode z pevných palív na plyn vám ušetrí peniaze a starosti s rekonštrukciou komína.

Komínový systém
ALMEVA SIB | Zdroj: ALMEVA Slovakia

Komín vhodný na stavbu svojpomocne

Ak si plánujete postaviť komín sami, čo vám môže ušetriť značnú sumu peňazí, vyberte si zo systémových komínov. Nájdete ich napríklad pod značkou ALMEVA. Ide o komínové systémy, kde jedna časť presne zapadá do druhej ako stavebnica. Všetky potrebné diely a spojovací materiál budú súčasťou dodávky, vy sa nebudete musieť starať o nákup chýbajúcich dielov a hlavne o schválenie komína. Systémový komín má nielen komínový štítok, ale aj všetky potrebné certifikáty potrebné na kontrolu komína a následné schválenie stavby. Naviac si takýto komín môžete postaviť sami za jeden deň podľa priloženého návodu.

Cena: kvalitný komín za dobrú cenu

Kvalitu komína je možné okrem iného posúdiť podľa záruk, ktoré poskytuje dodávateľ komína. Vyššie uvedené murované komíny ALMEVA majú 30-ročnú záruku. Patria tiež medzi cenovo najdostupnejšie riešenia komínových systémov.

Môžete si vybrať z troch typov

  • ALMEVA SIB – univerzálny trojzložkový komínový systém pozostávajúci z ľahkej tvárnice z hlinitého betónu, vnútornej keramickej (šamotovej) vložky s priemerom 140-200 a izolácie
  • ALMEVA SIZ – univerzálny trojzložkový komínový systém pozostávajúci z jedného kusu kalibrovaných tehlových blokov, vnútornej keramickej (šamotovej) vložky s priemerom 140-200 a izolácie
  • ALMEVA SINGLE – jednovrstvový komín vhodný na pevné palivá, určený pre občasne využívané stavby (chaty, chalupy, vonkajšie krby, altánky s grilom, udiarne atď.).
Komínový systém
ALMEVA SIZ | Zdroj: ALMEVA Slovakia

Všetky komíny ALMEVA majú pozitíva, ktoré ocení každý, kto stavia:

  • Je možné ich ľahko postaviť vlastnými rukami za 1 deň.
  • Ich životnosť je rovnaká ako životnosť domu a vy nemusíte po rokoch riešiť nákladnú výmenu komína.
  • Ich cena je viac ako priaznivá.
  • Ide o kvalitné české certifikované výrobky s plnou zárukou výrobcu.
  • Zakúpiť si ich môžete aj v širokej predajnej sieti a u našich partnerov.

Zdroj: PR článok ALMEVA Slovakia s. r. o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje