Krbové kachle Romotop
Zdroj: Romotop

Krbové kachle ani krbové vložky sa zakazovať nebudú!

Nedajte sa zmiasť dezinformáciami. Informácie o údajnom zákaze vykurovania v krbových kachliach a krbových vložkách sú nepravdivé a vyvolávajú zbytočné znepokojenie, čo má negatívny dopad na rozhodovanie o spôsoboch vykurovania domácností. Ako jedni z popredných európskych výrobcov vykurovacích zariadení chceme na tieto správy reagovať a uviesť veci na pravú mieru.

Krbové kachle, krbové vložky ani krby nie sú predmetom žiadnych obmedzujúcich opatrení a už vôbec nie zákazov. Nič také, pokiaľ je z oficiálnych zdrojov známe, sa ani nepripravuje. Chceme vás uistiť: tieto a podobné správy sú zavádzajúce a mnohokrát úplne vymyslené. Všetky naše produkty, určené pre vykurovanie domácností ako interiérový spotrebič, prechádzajú v nezávislých laboratóriách prísnymi testami, meraniami a certifikáciami. Tým je zabezpečené splnenie najvyšších súčasných štandardov kvality a striktných emisných limitov.

Krbové kachle Romotop
Zdroj: Romotop

Krbových kachlí sa emisné triedy netýkajú

Je tiež zásadné rozlišovať medzi krbovými kachľami, krbovými vložkami pre stavbu krbov a úplne iným segmentom – klasickými kotlami určenými pre centrálny vykurovací systém. Práve kotly na drevo sú aktuálne predmetom určitých obmedzení, a to podľa ich emisných tried. Nemajú ale nič spoločné s krbovými kachľami a krbovými vložkami, na ne sa emisné triedy NEVZŤAHUJÚ. Jednoducho povedané, krby ani kachle nie sú kotly.

Kolobeh CO2
Zdroj: Romotop

Pravdou je, že v Nemecku už niekoľko rokov platí systém postupnej výmeny starších interiérových vykurovacích zariadení na drevo. Vždy k určitému dátumu dochádza k ukončeniu prevádzky tých nevyhovujúcich, ktoré musia byť nahradené novšími typmi. Bohužiaľ, niektoré naše médiá si túto skutočnosť vyložili, ľudovo povedané, „po svojom“ a predložili ju ako chystanú novinku aj pre našu krajinu. Znovu upozorňujeme, že tieto informácie sa týkajú len Nemecka.

Krbové kachle Romotop
Zdroj: Romotop

Ecodesign: Čo to je a prečo je dôležitý pre krbové kachle a krby?

Pre krbové kachle a krbové vložky platí v celej EÚ európska norma Ecodesign – čo je súbor pravidiel a požiadaviek EÚ pre širokú škálu výrobkov. Čo si predstaviť pod pojmom Ecodesign v rámci výrobkov Romotop?

Krbové kachle a krbové vložky musia spĺňať najmä už spomenuté emisné limity, danú energetickú účinnosť, nízku spotrebu paliva a ďalšie. Cieľom je bezpečnosť pri používaní, funkčnosť, šetrnosť k prírode, a predovšetkým ochrana zdravia ľudí. Moderné vykurovacie zariadenia značky Romotop požiadavky Ecodesign bez problémov spĺňajú a vo veľa prípadoch dokonca presahujú.

Krbové kachle Romotop
Zdroj: Romotop

Krbové kachle a krbové vložky slúžia ako jediný skutočne nezávislý zdroj tepla s vysokou účinnosťou, ktorý ako palivo spotrebúva obnoviteľný zdroj-drevo. Vďaka tomu sú ekologickým výrobkom s minimálnym dopadom na životné prostredie. Je samozrejme dôležité dodržiavať pokyny uvedené v návode k obsluhe výrobku, najmä používať kvalitné palivo a zabezpečiť potrebné podmienky pre správny prevádzku, čo zahŕňa aj pravidelnú údržbu a kontrolu.

Vaša možnosť zvoliť si ekologický a ekonomický spôsob vykurovania zostáva tak aj naďalej nedotknutá. Sme tu pre vás, aby sme vám pomohli s výberom krbových kachlí a zodpovedali všetky vaše otázky. Pre podrobnejšie informácie o produktoch, ich prínosoch a dostupných možnostiach, neváhajte kontaktovať našich kvalifikovaných a autorizovaných predajcov.

Ďakujeme za vašu dôveru.

Zdroj: Romotop 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje