kozubovy ventilator intellivent celsius maximalne vyuzitie tepla z kozubovych vloziek
Galéria (9)

Kozubový ventilátor Intellivent Celsius: Maximálne využitie tepla z kozubových vložiek

Máte doma kozubovú vložku alebo pec? Chcete teplo z nich maximálne využiť tak, aby sa rovnomerne rozvádzalo po celom dome? Elegantným riešením je odťahový ventilátor so vstavaným termostatom, ktorý, navyše, ľahko vyvetrá aj miestnosť bez okien.

Galéria

Ventilátor Intellivent Celsius je prvým ventilátorom so zabudovaným termostatom, ktorý nielen vetrá, ale dokáže rovnomerne rozvádzať teplo z kozubovej vložky či pece po celom dome. Ventilátor sa jednoducho inštaluje (ponúka aj možnosť povrchovej inštalácie), je nehlučný a v prípade potreby sa ľahko dá vyčistiť.

Intellivent Celsius nadväzuje na svojho predchodcu – odťahový ventilátor Intellivent, určený do kúpeľní, toaliet, šatní na odvádzanie nadmernej vlhkosti.

Ventilátor Intellivent Celsius má hladinu hluku iba 22 dB, spotrebu energie len 5 W a možnosť aj nepretržitej prevádzky 7 rokov.

Ventilátor Intellivent Celsius maximálne efektívne využíva teplo od kozubovej vložky alebo pece.

Prvý ventilátor so zabudovaným termostatom

Drvivá väčšina domov je v súčasnosti vybavená kozubovou vložkou alebo pecou. Ich využitie je pragmatické (obyvatelia s ním vykurujú dom) alebo slúžia iba na spríjemnenie atmosféry. Prakticky akékoľvek použitie tohto zdroja tepla prináša zvýšenie teploty v jeho blízkosti. Tu sa najlepšie uplatní práve Intellivent Celsius – prvý ventilátor so vstavaným termostatom. Užívateľ si na základe skúseností a požiadaviek sám určí, akú chce mať maximálnu teplotu v okolí zdroja tepla.

Na riadiacom paneli nastavíte veľmi jednoduchým spôsobom spúšťaciu teplotu, pri ktorej má byť Intellivent Celsius sprevádzkovaný. Súčasne si môžete nastaviť teplotný rozsah a otáčky ventilátora na dosiahnutie optimálneho prietoku vzduchu podľa veľkosti miestnosti a tepelného výkonu kozubovej vložky.

Intellivent Celsius: Rozvádza teplo po dome aj temperuje

Možnosť nastavenia teplotného rozsahu znamená, že ak teplota v okolí kozubovej vložky klesne pod stanovenú hranicu, ventilátor sa automaticky vypne, aby nedochádzalo k ďalšiemu ochladzovaniu miestnosti. Prostredníctvom farebných diód dostávate informácie o okamžitom prevádzkovom stave ventilátora.

Týmto veľmi elegantným riešením maximálne využijete teplo od kozubovej vložky alebo pece a súčasne docielite rovnomernú teplotu v susediacich obytných miestnostiach domu. Hladina hluku 22 dB je takmer nepočuteľná a prevádzka ventilátora vás nebude rušiť ani pri sledovaní televízie či čítaní obľúbenej knihy.

Intellivent Celsius aj temperuje alebo odvádza teplo z prehriatych priestorov.

Ďalšie využitie ventilátorov môže byť napríklad pri temperovaní miestností, v ktorých je inštalácia iného zdroja tepla stavebne a technologicky zložitá, alebo napríklad odvod tepla z prehriatych zimných záhrad a podobne.

Ventilátor Intellivent Celsius vyvetrá miestnosti bez okien

Vzhľadom na to, že tento kozubový ventilátor môže pracovať aj v nepretržitej prevádzke pri nastaviteľných otáčkach (teplotný snímač je vyradený z prevádzky), možno využiť Intellivent Celsius i na vetranie priestoru, kde nie je nijaké okno či iný stavebný otvor. Ďalšou „vychytávkou“ je zabudovaný bezpečnostný vypínač, čo prináša nielen úsporu času na inštaláciu, ale znižuje aj vedľajšie náklady na inštaláciu vypínača.

Veľmi užitočnou vlastnosťou ventilátora Intellivent Celsius je ľahký prístup k potrubiu jeho jednoduchým odklopením. Po otvorení ventilátora môžete napríklad vyčistiť mriežku alebo znečistené odťahové potrubie. Potrubie sa dá ľahko vyčistiť po stlačení bezpečnostnej poistky a odklopení vlastného ventilátora.

Kozubový ventilátor Intellivent Celsius sa ľahko inštaluje a čistí

Maximálna prevádzková teplota je 50 °C, čo úplne zodpovedá aj hygienickému hľadisku maximálnej teploty vzduchu. Pri vyšších teplotách dochádza k prepaľovaniu častíc vo vzduchu a tým aj k nežiaducim vplyvom na ľudské zdravie.

K ventilátoru sa dodáva celý rad doplnkov (teleskopické potrubie, vnútorné mriežky, krycie podložky a pod.), ktoré uľahčujú a podstatným spôsobom urýchľujú inštaláciu. Intellivent Celsius je prvý ventilátor na prenos teplého vzduchu so zabudovaným teplotným snímačom, čo prináša rýchlu voľbu pre toho, kto požaduje ľahkú, nenáročnú a čistú inštaláciu. Tradičné ventilátory majú spravidla externý teplotný snímač, ktorý je nutné prepojiť s ventilátorom.

Ventilátor Intellivent Celsius sa dá odklopiť na ľahké vyčistenieDizajnový ventilátor, ktorý možno inštalovať aj na povrch

Intellivent Celsius je prednostne určený na inštaláciu na stenu nebo do stropu. Súčasťou balenia sú adaptéry do vzduchových potrubí s priemerom 100 mm a 125 mm. Ak však nie je možnosť tohto pripojenia a máte k dispozícii odťahové potrubie menšie ako 100 mm alebo sa odťahové potrubie skrúca hneď za otvorom, môžete inštalovať ventilátor na povrch.

Intellivent Celsius predstavuje novú éru v návrhárskej a funkčnej tvorivosti. Predný kryt je zhotovený z bezfarebného ABS plastu, ktorý je zvnútra chránený odolnou farbou s kovovým základom. Tým sa získalo hĺbkové sfarbenie povrchu, čo je veľmi estetické a v dokonalej harmónii s ďalšími doplnkami každej modernej miestnosti. Predné kryty sa dodávajú v rozličných farebných vyhotoveniach, aby vhodne dopĺňali ostatné zariadenia. Viditeľné lopatky ventilátora nielen prepožičiavajú vzhľad v štýle retro, ale súčasne aj zabezpečujú veľmi nízku hladinu hluku.

Kontaktná adresa:

TermoConsult, s.r.o.
Ružová dolina 10
821 09 Bratislava
Telefon: 02/55642134
Mobil: 0911 412 303

E-mail: tconsult@tconsult.sk
www.intellivent.cz

  –>

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje