Tepelné čerpadlo Compress 7000i AW
Zdroj: Divízia Termotechnika – Junkers Bosch

Bosch predstavuje tepelné čerpadlo Compress 7000i AW

Tepelné čerpadlo vzduch-voda Compress 7000i AW je založené na revolučnej technickej koncepcii, ktorá ponúka dve základné funkcie: poskytuje nielen príjemné teplo, ale v horúcich letných dňoch môže váš domov jednoducho chladiť. A navyše ekologicky - využitím energie získanej z okolitého vzduchu.

Jednoducho potichu

Nové tepelné čerpadlo vzduch-voda Compress 7000i AW od firmy Bosch je v prevádzke obzvlášť tiché. Telo vonkajšej jednotky je vyrobené z ľahkého materiálu EPP (expandovaný polypropylén) s vynikajúcimi tepelnými, akustickými a izolačnými vlastnosťami. Vďaka aktívnemu vychyľovaniu zvuku nového integrovaného rozptyľovača/difúzora zvuku a zvukovo optimalizovaného chladiaceho okruhu sa radí medzi jedno z najtichších zariadení na trhu. Zo vzdialenosti 1 metra dosahuje vonkajšia jednotka hladinu akustického tlaku 40 dB (A). Táto hodnota zodpovedá približne úrovni hluku vašej chladničky. Tepelné čerpadlo tak spĺňa zákonné požiadavky na ochranu pred hlukom a je možné ho umiestniť aj v husto zastavaných oblastiach.

Tepelné čerpadlo Compress 7000i AW
Tepelné čerpadlo Compress 7000i AW | Zdroj: Divízia Termotechnika – Junkers Bosch

Jednoducho efektívne a úsporne

Tepelné čerpadlo Compress 7000i AW je dostupné v dvoch vysoko účinných výkonových variantoch, 9 a 17 kW, s možnosťou voľby vnútornej jednotky v závesnom alebo stacionárnom prevedení s integrovaným zásobníkom teplej vody s objemom 190 l. Je vhodné rovnako do novostavieb, ako aj pre rekonštrukcie budov s výhrevnou plochou až 300 m2. Vďaka využitiu obnoviteľných zdrojov energie a modernej invertorovej technológie (s COP až 4,9 pri A7 / W 35) pracuje tepelné čerpadlo mimoriadne efektívne a značne znižuje prevádzkové náklady na vykurovanie a prípravu teplej vody. V závislosti od variantu vyhotovenia dosahuje Compress 7000i AW triedu energetickej účinnosti A ++.

Vnútorné jednotky tepelného čerpadla Compress 7000i AW sú jedinečné taktiež svojim dizajnom. Predný sklenený kryt reprezentuje nový elegantný vzhľad vykurovacích zariadení značky Bosch. Kompaktné rozmery vnútornej jednotky v závesnom (VxŠxH 700x485x386mm) alebo stacionárnom vyhotovení s integrovaným 190 l zásobníkom teplej vody (VxŠxH 1800x600x650mm) ušetria miesto potrebné na ich inštaláciu, a vďaka integrovanému IP-modulu možno tepelné čerpadlo riadiť na diaľku pomocou smartfónu, či tabletu. Hermeticky uzavretý okruh chladiva z výroby uľahčí jeho inštaláciu.

Tepelné čerpadlo Compress 7000i AW
Tepelné čerpadlo Compress 7000i AW | Zdroj: Divízia Termotechnika – Junkers Bosch

Ak sa rozhodnete integrovať do svojej domácej siete aj ďalšie obnoviteľné zdroje energie, napr. fotovoltaické panely, zvýšite nielen vašu energetickú nezávislosť a náklady na dodávku elektrickej energie, ale prispejete aj k ochrane životného prostredia.

www.bosch-termotechnika.sk

Zdroj PR článok Robert Bosch, spol. s r.o. Divízia Termotechnika – Junkers Bosch

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje