Chystáte sa stavať či modernizovať? Pozrite si riešenia do domov

Tepelné čerpadlá
Zdroj: Vaillant

Šetrenie, pohodlné vykurovanie, chladenie, príprava teplej vody či flexibilné ovládanie na diaľku cez smartfón... Všetky tieto výhody prinášajú najmodernejšie tepelné čerpadlá.

Tieto zariadenia využívajú až 75 % energie z okolitého prostredia – zo vzduchu, podzemnej vody či zo zeme. Ide o prírodné zdroje energie, ktoré sú bezplatné a neobmedzené. Vďaka tomu sú tepelné čerpadlá považované za technológie budúcnosti.

Tepelné čerpadlo v záhrade
Tepelné čerpadlo aroTHERM Split | Zdroj: Vaillant

Teplo, teplá voda i chladenie

Tepelné čerpadlá sú už záležitosťou novostavieb aj rekonštrukcií. Ak uvažujete o nejakom pre svoj dom, značka Vaillant vám môže nezáväzne a zadarmo vypracovať odborný návrh na jeho inštaláciu. Stačí vyplniť jednoduchý formulár na webovej stránke www.vaillant.sk. Ušetríte čas a na základe informácií od odborníka sa rozhodnete alebo aspoň zistíte, aké máte možnosti. Ak je jednou z vašich podmienok jednoduchá a rýchla inštalácia, najlepším riešením je tepelné čerpadlo aroTHERM Split vzduch/voda. Zabezpečí kúrenie, chladenie aj teplú vodu. K tomu o 75 % nižšie účty za energiu a o tretinu menej emisií. Je to jedno z najtichších tepelných čerpadiel typu vzduch/voda na trhu, osvedčilo sa preto aj v susedstvách s hustejšou zástavbou. Skladá sa z vonkajšej jednotky (pri vonkajšej stene domu či v záhrade) a interiérového modulu uniTOWER, ktorý vo svojom vnútri ukrýva 190 l zásobník a dokáže pokryť bežné požiadavky štvorčlennej rodiny na teplú vodu.

Tepelné čerpadlo
Tepelné čerpadlo flexoTHERM exclusive | Zdroj: Vaillant

Výnimočne šetrné

Ak hľadáte výnimočne šetrné riešenia, takými sú tepelné čerpadlá s označením Green iQ. Sú v maximálnej miere ekologické, inteligentné a univerzálne, dokážu totiž využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Je iba na vás, pre ktorý zdroj sa nakoniec rozhodnete. Môžu sa pochváliť nízkymi prevádzkovými nákladmi a okrem vykurovania je samozrejmosťou aj chladenie. Jednoduchou inštaláciou je charakteristické zariadenie
flexoTHERM exclusive typu vzduch/voda. Ak k vašim požiadavkám patrí aj komfort s teplou vodou, zvoľte si tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive so zabudovaným 185 l zásobníkom teplej vody. Vhodné je do klasických i nízkoenergetických domov a dosahuje výstupnú teplotu 65 °C. V zime spoľahlivo vykuruje, v lete sa môže využiť na aktívne chladenie. Tepelné čerpadlá Green iQ majú zabudovaný internetový modul. Nastavovať teplotu vykurovania a teplej vody si tak budete môcť aj cez smartfón či tablet.

Tepelné čerpadlá
Tepelné čerpadlo versoTHERM plus | Zdroj: Vaillant

Najmodernejšie možnosti

Minimálnymi nárokmi na priestor sa vyznačuje vnútorné tepelné čerpadlo versoTHERM plus typu vzduch/voda. Dokáže zabezpečiť tepelnú pohodu v interiéri, chladenie a v kombinácii s externým zásobníkom aj prípravu teplej vody. Nepotrebuje vonkajšiu jednotku a dôležité komponenty sú v ňom už predpripravené, čo výrazne uľahčuje montáž. Inštaluje sa iba dovnútra rodinného domu, s prieduchmi cez obvodovú stenu. Patrí medzi najtichšie vnútorné tepelné čerpadlá na trhu, jeho hlučnosť je porovnateľná s modernou chladničkou. Nízke prevádzkové náklady dosahuje vďaka vysokej účinnosti a hermeticky uzavretému chladivovému okruhu. Systém môžete ovládať pomocou inteligentného regulátora, prípadne aj cez internet a aplikáciu v smartfóne. Zariadenie je zároveň pripravené na spoluprácu so zásobníkmi teplej vody, s fotovoltickými i vetracími systémami.

www.vaillant.sk

Zdroj: PR článok Vaillant Group Slovakia, s.r.o.