3 vykurovacie systémy, ktoré vám prinášajú veľkú úsporu peňazí

úspora na kúrení
Zdroj: shutterstock.com

Míňate na kúrenie viac, ako by ste chceli? Vykurovacie systémy, ktoré sme pre vás zhrnuli v tomto článku, vám môžu priniesť veľkú finančnú úsporu.

Solárne panely

Solárne panely slúžia prevažne na ohrev vody, bežne sa používajú na ohrev úžitkovej vody alebo vody v bazénoch. No okrem toho sa dajú použiť aj ako doplnkový vykurovací systém.

Ak sa rozhodnete využívať ich aj na vykurovanie, vaše účty za energie poklesnú až o 35 %. Pochopiteľne, úsporu získate vďaka slnečnej energii, ktorá je zadarmo.

A hoci solárny systém stojí na začiatku viac, investícia sa vám postupne vráti. Také panely majú totiž životnosť 20 až 25 rokov.

solárne panely
Zdroj: Immergas.com

Plynový kondenzačný kotol

Kúrenie tvorí 40 % výdavkov za energie. Aby sa vám ich podarilo čo najviac znížiť, pozrite si plynové kondenzačné kotly.

Tieto vykurovacie systémy totižto patria z hľadiska finančnej úspory k najlepším. Ročne vám kondenzačný kotol dokáže ušetriť sumu až do 350 eur.

Samozrejme, veľa závisí od toho, aký konkrétny model máte či do akej domácnosti ste ho namontovali. Veľký vplyv na úsporu má aj to, koľko teplej úžitkovej vody míňate.

Plynový kondenzačný kotol
Zdroj: Immergas.com

Jedno je však isté – kondenzačné kotly prinášajú úsporu vďaka tomu, že teplo vytvárajú aj zo spalín, ktoré by inak skončili v ovzduší.

A na rozdiel od starých tradičných kotlov, ktoré dosahujú účinnosť okolo 65 %, sú kondenzačné oveľa efektívnejšie. Ich účinnosť sa bežne pohybuje až okolo 90 %.

Tepelné čerpadlá

Podobne ako solárne panely, aj tepelné čerpadlá využívajú zdroj z prírody. A nie jeden. Čerpadlá odoberajú teplo zo vzduchu, vody alebo zeme. Niektoré pracujú pomocou kombinácie viacerých zdrojov.

Typickým príkladom je tepelné čerpadlo MAGIS PRO od Immergasu, ktoré využíva na vykurovanie vzduch a vodu. Konkrétne k tomuto modelu patrí aj kondenzačný kotol, takže naraz vyriešite aj otázku ohrievania teplej vody.

Pokiaľ ide o úsporu, tepelné čerpadlá nepochybne patria k najefektívnejším systémom. Pri stredne veľkom dome dokážu ročne usporiť až 950 eur.

Ich výhoda spočíva v tom, že využívajú relatívne nevyčerpateľné zdroje, ktoré sú zadarmo. Potom vám už len zostáva nájsť si dodávateľa elektriny s najvýhodnejšími tarifami. Vonkajšiu jednotku totižto poháňa elektrina.

tepelné čerpadlo
Zdroj: Immergas.com

Ak si chcete nechať namontovať do domu práve tepelné čerpadlo, využite na to . Vďaka nej dokážete na inštalácii ušetriť sumu až do výšky 3400 eur.

Zdroj: PR článok IMMERGAS, s.r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.