image 21288 25 v1
Galéria (11)

Škandinávsky dizajn vládne i strechám a fasádam

Severskej architektúre dominuje hlavne funkčný a čistý dizajn, ktorý kombinuje prírodné a ľahko recyklovateľné materiály, akými sú drevo, oceľ a sklo. 

Galéria

Strecha - Classic
Strecha HAILUOTO
Strecha
Strecha
Strecha
Strecha
Galeria test clanok - bazen14
Strecha

V Škandinávii sa viac než 90 % domov stavia z dreva. Môže za to miestna tradícia v staviteľstve a samozrejme bohaté lesy. Na Slovensku sa pomaly tradícia stavania z dreva vracia a dnes má už približne 10 % všetkých novostavieb drevenú konštrukciu. Pre ľahké konštrukcie je ideálna aj ľahká strešná krytina. Špička v kvalite a dizajne ľahkých krytín pochádza práve zo severu, konkrétne z Fínska.

strecha

Dizajn, funkčnosť, životnosť a bezpečnosť

Strešné systémy s doplnkami zavedené fínske značky Ruukki sú nenáročné na údržbu a testované drsnými severskými podmienkami, ktoré kladú na kvalitu a funkčnosť strechy veľké nároky. Strecha býva vystavená nízkym teplotám, snehu, výdatným dažďom a tiež organickému spadu z lesov a stromov. Pre severské domy je preto tiež typické veľké množstvo bezpečnostných prvkov.

Dizajnu vládne falcovaná krytina Ruukki Classic v čiernej úprave Pural Matt (zo 50-ročnou zárukou), ktorá sa hodí na moderné štýlové domy, rovnako ako na horskú alebo lesnú chatu. Skôr do mestskej zástavby zapadnú krytiny so štruktúrou tašiek, ako je Ruukki Finnera, Adamante, alebo Monterrey.

strecha

strecha

Opláštenie a fasády

Ruukki má skúsenosti i v tejto oblasti a vyrába a dodáva špeciálne ocele s rozmanitými povrchovými úpravami, ktoré nájdu využitie na fasádach stavieb. V ponuke Ruukki nájdete napríklad oxidačné fasádne dosky, ktoré menia svoju farbu a odtieň podľa ročných období, alebo špeciálne energeticky úsporné alebo solárne systémy.

strecha

Viac informácií o strešných krytinách Ruukki a cenových akciách na www.ruukkistrechy.sk

Zdroj: PR článok Ruukki Slovakia s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.