/ Dom / Strecha /

Šindle, ktoré oslovia cenou i kvalitou

image 21659 25 v1

Postaviť si vlastný rodinný dom – kto by po tom netúžil? Ak ste už len krok od splnenia tohto cieľa, nezničte si sen o príjemnom bývaní nevhodným výberom materiálov či realizačnej firmy. Strecha je nosnou a nie práve lacnou konštrukciou domu, preto jej treba venovať náležitú pozornosť. Naša rada znie: investujte do šindľov.

Šindle sú obľúbené najmä pre svoju nižšiu hmotnosť, menšie zaťaženie krovu, ale aj pomerne dlhú životnosť. Keďže sa vyznačujú vysokou odolnosťou, osvedčia sa v každom ročnom období, a to aj v zime, kedy je strecha vystavená silnému vetru a snehu. Originálnu a zaujímavú šikmú strechu získate s JCP šindľami od spoločnosti Icopal, ktoré sú nielen spoľahlivým, ale zároveň estetickým materiálom. Oslovia vás priaznivou cenou a výnimočnou kvalitou.

šindle

Do každého počasia

JCP šindle sú ideálnou voľbou pre novostavby i rekonštrukcie starších striech so sklonom od 15º do 90º. Ich nosným prvkom je nosná vložka zo sklenenej rohože s vyššou plošnou hmotnosťou, ktorá je z oboch strán obalená asfaltovou krycou vrstvou zo špeciálneho oxidovaného asfaltu. Farebný keramizovaný granulát na vrchnej strane šindľov zlepšuje odolnosť asfaltovej vrstvy proti poveternostným vplyvom. Jednou z významných vlastností asfaltových šindľov je ich tvarovateľnosť a prispôsobenie sa povrchu strechy. Vyznačujú sa tiež odolnosťou proti vlhkosti, UV žiareniu, dobre znášajú sneh a ľad, ale na druhej strane aj letné horúčavy. Komfort domu so strechou s asfaltovými šindľami zvýšia aj ich priaznivé akustické vlastnosti. Nebudete počuť bubnovanie dažďových kvapiek na streche, nemusíte mať strach z krúpobitia ani zo silných nárazov vetra.

strecha

Bezstarostná montáž

Pri ukladaní JCP šindľov na strechu sa príliš nezapotíte. Patria k ľahkým strešným krytinám, preto je ich montáž jednoduchá a zaberie len minimum času. JCP šindle sa ukladajú na celoplošné debnenie z dreva, vodovzdornej preglejky alebo drevocementových OSB dosák a to tak, aby vrchný rad čiastočne prekrýval ten spodný. K účinnejšiemu spojeniu jednotlivých šindľov na streche prispievajú lepiace body na ich vrchnej strane. Asfaltové JCP šindle sa prichytávajú štyrmi až šiestimi pozinkovanými alebo hliníkovými klincami s minimálnou dĺžkou 32 mm. Pri šikmej streche so sklonom väčším ako 60°, sa počet klincov na jednom šindli musí zdvojnásobiť.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miestešindle

Rozmanitá ponuka

Pri JCP šindľoch si môžete vybrať z 3 tvarov a širokej farebnej škály. So šindľami BB Classic v tradičnom tvare “bobrovka” vdýchnete streche eleganciu. Ide o estetický, tradičný tvar, ktorý nepodlieha módnym trendom. OB Standard v obdĺžnikovom tvare v sebe spája jednoduchosť a krásu. Svojím vzhľadom ponúka bohaté možnosti architektonických riešení stavieb. Moderný mozaikový efekt dosiahnete so šesťuholníkovými šindľami HX Royal, ktoré môžete použiť na akýkoľvek tvar strechy. Spoločnosť ponúka všetky typy šindľov v tehlovočervenej, gaštanovohnedej, machovozelenej alebo uhľovočiernej farbe. Potrebujete zastrešiť menej náročné strešné konštrukcie? Na záhradné chaty, altánky a striešky sú vhodné asfaltové šindle BB Basic a OB Basic v červenej alebo gaštanovohnedej farbe. Ktorýkoľvek z tvarov JCP šindľov si zvolíte, neobanujete. Získate totiž odolnú strechu s príjemným, zaujímavým vzhľadom. Viac na www.sindle.icopal.sk.

ZDROJ: PR článok
TEXT: Icopal, a.s.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.