/ Dom / Strecha /

Seriál – Čo očakáva zákazník od strechy? Nech nepretečie cez škáry!

image 37096 25 v1

Žiadny staviteľ nechce, aby mu do domu kvapkala zo strechy voda. Strecha musí spoľahlivo ochrániť interiér pred pretečením! Presnosť tvaru škridly pritom zohráva dôležitú úlohu.

Škridly majú podľa materiálu a spôsobu výroby rôznu presnosť tvaru. Pálené krytiny môžu v dôsledku rýchleho vypálenia vykazovať značné nerovnosti. Práve tie zvyšujú riziko zatečenia do strechy.

Normy pripúšťajú rôzne odchýlky v rovnosti škridiel v závislosti od materiálu, z ktorého sú vyrobené. Pri pálených krytinách sú prípustné odchýlky do 7,5 mm a pri betónových do 3,5 mm. Každá škridla Bramac vykazuje presnosť s odchýlkou max. do 0,3 mm.

V rámci testovania produktov Bramac v koncernovom testovacom stredisku sa monitoruje aj priesak vody cez krytinu pri simulácii náporového dažďa a vetra. Práve presnosť škridiel v rovine minimalizuje riziko preniknutia vody cez strechu.

​​​

​​“Keď kladiem škridlu Bramac, nikdy nemám problém s tým, že by bola vykrútená. Vďaka presnému tvaru krytiny nevznikajú na streche škáry a zákazník sa tak nemusí obávať, že mu do strechy zatečie.“ 

Tomáš Šóky, Top Roof, s. r. o.

ZDROJ PR článok spoločnosti BRAMAC – strešné systémy, spol. s r.o. 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.