Komínový systém
Galéria (6) Zdroj: Schiedel

Dom, chata bez komína je ako telo bez duše

S komínom máte vždy istotu tepla a pohody. Istotu svetla. To je to základné , čo komín spolu so spotrebičom na tuhé palivá ponúka. Na svoju prevádzku nepotrebuje elektrickú energiu a naviac sa to oplatí!

Galéria

Komínový systém
Komínový systém
Parmeter
Komínový systém
Komínový systém

Prečo sa oplatí mať komín? Lebo ste nezávislí. Opätovne počúvame s príchodom jesene, zimy, že to bude najstudenšia zima za posledných 100 rokov a aktuálne k tomu pribúdajú správy o zvyšovaní cien plynu, o jeho nedostatku. Obavy máme z dostupnosti elektrickej energie, kedy tepelné čerpadlá spolu s nabíjaním elektricky poháňaných vozidiel môžu, vraj, spôsobiť tzv.blackout, kedy nebude dostupná elektrická energia dlhé hodiny, možno dni. Moderné, dnes preferované, spôsoby vykurovania v domácnostiach na svoju prevádzku potrebujú elektrickú energiu.

Komín je istota. Komín na svoju prevádzku nepotrebuje elektrickú energiu

Krbové teleso sa uspokojí s viacvrstvovým komínom. Môže byť šamotový alebo kovový. Obidva typy komínov sú použiteľné ako v interiéri tak aj v exteriéri. Šamotové komíny Schiedel sú zastúpené tesným komínom s izostatickou vložkou a bez zadného odvetrania – Schiedel ABSOLUT. Odporúčaný inštitútom SENTINEL ako „zdravý“ komín, teda bez škodlivých prvkov. Je na všetky typy palív. Je istotou.
Pre aktívnejšie užívateľov, teda pre denne používané krby, kachle , kotly na tuhé palivo, a pre užívateľov, ktorých netrápi tesnosť ich stavby, je vhodným kandidátom pre vlastnosti izostatickej keramickej vložky systém Schiedel UNI Advanced.

Komínový systém
Zdroj: Schiedel

Pre chaty je odporúčaný systém Schiedel STABIL. Stále je istotou v kvalite s vložkou z technickej keramiky. Pre tých pár zakúrení v prechodnom období môže byť alternatívou, ale ak plánujete komín v chate používať intenzívnejšie, tak použite radšej už skôr spomínaný Schiedel UNI Advanced.
Kovové komíny reprezentuje pre svoju konštrukciu, jednoduchosť a rýchlosť výstavby, pre svoju atraktívnu čiernu farbu komínový systém Schiedel PERMETER.

Parmeter
Zdroj: Schiedel

Montáž komína jednoducho a rýchlo kdekoľvek

Komínové systémy si jednoducho zmontujete sami, Nepotrebujete ich montovať špecializovaným firmami. Ak ste priemerne zruční, máte šikovného kamaráta a dodržíte montážny návod, dokážete komíny Schiedel postaviť aj sami. Využite v prípade potreby online chat na webovej stránke www.schiedel.sk, alebo animované montážne návody na youtube, alebo sa staňte fanúšikom na facebooku, instagrame.
Po celom Slovensku tiež nájdete odborných poradcov firmy Schiedel, ktorí sú pripravení pomôcť vám s montážou, vysvetliť náročnejšie pasáže montáže.

Zdroj: Schiedel

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje