/ Dom / Strecha /

KMB SENDWIX – ideálny materiál pre pasívny dom

KMB SENDWIX – ideálny materiál pre pasívny dom

Ak staviate zo SENDWIXU, vápennopieskových murovacích prvkov od najväčšieho českého výrobcu betónovej strešnej krytiny a vápennopieskových murovacích prvkov, spoločnosti KM Beta, môžete si obytnú plochu rozšíriť, bez toho aby ste museli zväčšiť zastavanú plochu.

Vďaka vynikajúcim tepelnoizolačným, akustickým a statickým parametrom sendvičového muriva KMB SENDWIX postačuje pre dosiahnutie spomínaného efektu výrazne menšia hrúbka stien (murovací prvok KMB SENDWIX 8DF pre nosné steny je široký  240mm, murovacie prvky KMB SENDWIX 12DF-LD a 6DF-LD majú hrúbku len 175mm!!!). Ich použitím dochádza k výrazným úsporám zastavanej plochy – pri „stometrovom“ dome sa zväčší obytná plocha až o osem štvorcových metrov.

Vysoká pevnosť materiálu zaisťuje kvalitu nosnej časti stavby a umožňuje výstavbu aj sedempodlažných objektov z nosných stien v spomínaných hrúbkach 175, 240 a 290mm. Z vonkajšej strany sa aplikuje tepelná izolácia v rôznych variantoch. Systém doplňujú murovacie a škárovacie malty a lepidlá, ktoré KM Beta vyrába pod názvom KMB PROFIMIX.

Jednoduchosť konštrukcie obvodových a vnútorných nosných stien vďaka presným tvarom tehál a presné murovanie na tenkovrstvové lepidlo, umožňuje v priebehu stavby ľahkú kontrolu správnosti a kvality prevedenia, pre realizátora aj investora. KMB SENDWIX je navrhnutý tak, aby tepelné vlastnosti systému vysoko prekračovali normou doporučené hodnoty.

KMB SENDWIX je ideálny materiál pre energeticky úsporné, nízkoenergetické a pasívne domy.

Viac informácií nájdete na www.sendwix.sk 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.