image 39873 25 v1
Galéria (10)

Funkčná strecha musí dostatočne vetrať

Odkvapová hrana je jedným z najdôležitejších detailov strechy s priamym vplyvom na funkčnosť a životnosť celej konštrukcie. Aby mohla strešná konštrukcia dlhodobo plniť svoju funkciu, musí byť dodržaná požiadavka na jej minimálne odvetranie. Zároveň je potrebné zamedziť vlietavaniu vtákov pod škridly a zatekaniu do konštrukcie.

Galéria

Nový e-shop spustila spoločnosť hpi-cz - HPI_Odkvapový-plech-z-hliníka
Nový e-shop spustila spoločnosť hpi-cz - HPI_Odkvapový-zachytávač-lístia
Nový e-shop spustila spoločnosť hpi-cz - HPI_Odkvapový-zachytávač-lístia_produkt
Nový e-shop spustila spoločnosť hpi-cz - HPI_Pás-proti-vtákom-PVC---480140100
Nový e-shop spustila spoločnosť hpi-cz - HPI_Pás-proti-vtákom-PVC---480150100
Nový e-shop spustila spoločnosť hpi-cz - HPI_Pás-proti-vtákom-PVC---480160100
Nový e-shop spustila spoločnosť hpi-cz - HPI_Vetracia-mriežka-2000-s-hrebeňom
Nový e-shop spustila spoločnosť hpi-cz - HPI_Vetracia-mriežka-jednoduchá

Všetky výrobky systému odkvapovej hrany hľadajte a kupujte na novom špecializovanom webe s príslušenstvom pre strechy www.hpishop.sk.

Nový e-shop spustila spoločnosť HPI-CZ, člen medzinárodnej skupiny Monier GROUP, ktorá je jedným z najväčších svetových výrobcov strešných krytín a príslušenstva. Vo svojej on-line ponuke má viac ako 400 strešných komponentov vo vysokej kvalite, ku ktorým poskytuje technické informácie, poradenstvo a servis tak, ako v kamennej predajni.

Chráni pred degradáciou konštrukcie

Minimálne odvetranie pri odkvape je pri skladaných krytinách vo väčšine prípadov 200 cm2 na 1 bežný meter odkvapu, i preto sa montujú kontralaty s minimálnou výškou 40 mm. Súčasťou odvetrania strechy sú vetracie mriežky, ktoré plnia funkciu privádzacieho vetracieho otvoru. Tieto mriežky sa montujú na poslednú latu tak, aby vyplnili otvory vzniknuté profilovaním krytiny. Ich funkciou je zaistiť prívod vzduchu do strešnej konštrukcie a zároveň zamedziť vlietavaniu vtákov.

www.hpishop.sk ponúka nielen jednoduché mriežky tvorené základňou a hrebeňom, ale aj varianty s dvojitým profilom základne a mriežkou. Dvojitý profil navyšuje vetraciu kapacitu o 200 cm2/m, takže na odkvapovej hrane už pre vyrovnanie radu škridiel nie je potrebné zdvojovať latu. Vetracia mriežka bez hrebeňa sa hodí pre hladké skladané krytiny, napríklad škridly typu bobrovka.

Pásy chránia vetracie otvory

Medzeru na odkvapovej hrane vytvorenú kontralatou je potrebné prekryť tzv. pásom proti vtákom. Ten tvorí účinnú bariéru proti vniknutiu vtákov a veľkého hmyzu do konštrukcie a zároveň je súčasťou odvetrania – slúži na nasávanie vzduchu. Pásy proti vtákom sa pripevňujú na odkvapovú latu, voľba šírky pásu závisí od veľkosti nasávacieho otvoru. Ponuka www.hpishop.sk zahŕňa niekoľko farebných variantov z UV stabilizovaného PVC alebo z lakovaného či prírodného hliníka. Ten je z pohľadu designu i životnosti najlepšou voľbou.

Bráni vzlínaniu vody do konštrukcie

Na spodnej strane odkvapovej hrany je nutné ukončiť difúznu fóliu tzv. odkvapovým plechom. Ten je nevyhnutnou súčasťou doplnkovej hydroizolačnej vrstvy, tvorenej difúznymi membránami, fóliami alebo asfaltovými pásmi. Odkvapový plech zabraňuje zatekaniu vody späť do konštrukcie a zabezpečuje odvod vody, napr. topiaceho sa snehu, mimo obvod konštrukcie pod strechou, teda mimo obrys budovy. Odkvapový plech od www.hpishop.sk je vyrobený z lakovaného hliníka v dĺžke 2 m a dodáva sa v 3 farbených prevedeniach.

Zachytávač lístia zabraňuje upchatiu odkvapov

Veľmi praktickým spôsobom ako brániť zanášaniu odkvapového žľabu lístím a ihličím je tzv. odkvapový zachytávač lístia. Táto na prvý pohľad jednoduchá polyetylénová mriežka vytvorí nad žľabom ochranný kryt, ktorý prepustí vodu, ale lístie či ihličie zachytí a vietor ho potom prirodzene odfúkne. Odkvapový zachytávač lístia od www.hpishop.sk sa dodáva v dvojmetrovej rolke a v dvoch šírkach 180 mm a 280 mm. Montuje sa pomocou kovových úchytiek na hranu odkvapu. Vyniká vysokou UV odolnosťou.

Spoločnosť HPI-CZ distribuuje ponúkané výrobky zo svojho nového obchodného a logistického centra, zákazník tak po objednaní na www.hpishop.sk dostane tovar v priebehu niekoľkých dní, často už aj v nasledujúci deň.

ZDROJ PR článok spoločnosti HPI – CZ spol. s r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.