/ Dom / Strecha /

Ako účinne zabrániť prehrievaniu podkrovia?

Ako účinne zabrániť prehrievaniu podkrovia?

Strecha je dlhodobou investíciou, na ktorú sa kladú vysoké nároky. Tie sa doteraz týkali najmä základných požiadaviek na estetickú a ochrannú funkciu – aby svojím tvarom a farbou harmonizovala s typom domu a okolím a chránila pred poveternostnými vplyvmi, najmä zatečením. Dnes však vývoj krytín umožňuje základné funkcie strechy rozšíriť o ďalšie, ktoré prinášajú investorom dodatočný úžitok.

Ide napríklad o ochranu strešného podkrovia pred prehrievaním. Stratégiou Bramacu, výrobcu strešnej krytiny, je zamerať sa na strešný systém ako celok, nielen na samotnú krytinu. Z tohto dôvodu pripravil ucelené riešenie strešného balíčka Bramac Komfort, ktoré sa stará o zabezpečenie príjemnejšej klímy v podkroví. Ide o súbor doplnkov, ktorý v spojení s akýmkoľvek modelom škridiel Bramac zabezpečí požadovanú ochranu pred prehriatím podkrovných priestorov. Jeho hlavnou súčasťou je použitie reflexnej strešnej fólie Bramac Clima Plus 2S. Tento vyskladaný systém prispieva v lete k zníženiu teploty pod strechou až o 3 °C.

Prvky s reflexnými vlastnosťami

Izolačná funkcia balíčka Bramac Komfort môže byť ešte znásobená použitím ďalších prvkov s reflexnými vlastnosťami. Na tento účel vyvinula spoločnosť Bramac špeciálnu krytinu Tegalit s povrchovou úpravou Protegon. Reflexná povrchová úprava odráža infračervené žiarenie a v porovnaní so štandardnými povrchmi krytín dokáže znížiť teplotu na spodnej strane krytiny až o 10 °C.

Izolačné parametre strešného plášťa zlepšuje aj použitie izolácie. Podľa pripravovaných noriem bude záväzné dosiahnuť jej tepelný odpor až na úrovni 9,9 m2K/W. Túto hodnotu (až na úrovni pasívneho domu) možno dosiahnuť aj použitím klasickej minerálnej vlny s hrúbkou až 45 cm, čo by však bolo pre skladbu strechy nepraktické. Omnoho efektívnejšou alternatívou je využitie nadkrokvovej izolácie Bramac Therm z PIR (polyizokyanurátovej) peny, ktorá rovnaký tepelný odpor dosiahne už pri hrúbke 22 cm.

Viac informácií o jednotlivých riešeniach zabezpečujúcich ochranu pred prehrievaním podkrovia nájdete na www.bramac.sk. V prípade záujmu vám odborníci zo spoločnosti Bramac predstavia možnosti a navrhnú individuálnu skladbu strešného systému s požadovaným ochranným účinkom pred prehrievaním.

 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.