Stavebný systém – ako stavať bez stresu a s garanciou úspechu

Stavebný systém – ako stavať bez stresu a s garanciou úspechu

Súčasní výrobcovia stavebných materiálov už ťažko prídu s výrazným zlepšením tepelnoizolačných vlastností či úplne novým riešením výstavby. Z toho dôvodu sa ich inovácie zameriavajú na to, aby stavebníkom výstavbu zjednodušili a znížili riziká chýb. Vytvárajú kompletné stavebné systémy, z ktorých najucelenejšie riešenie stavby vrátane povrchových úprav prináša Ytong. Na otázky o jeho praktickom použití odpovedá Ing. Julius Sič, technický poradca Ytongu.

Čo si pod pojmom kompletný stavebný systém v prípade Ytongu môžeme predstaviť?

Stavebný systém Ytong sa už niekoľko rokov profiluje ako ucelený komplet „od podlahy po strechu“. V súčasnosti môžeme doplniť niekoľko aktualít – ide o systém, ktorý možno použiť od samotných základov, pretože jeho súčasťou je zakladací rad blokov Start. Podstatnú inováciu prinášajú systémové doplnky na vonkajšie i vnútorné povrchové úpravy. Dnes ponúkame skutočne kompletné riešenie celej steny vrátane takých detailov, ako je žalúziový „kastlík“. Ak má zákazník špeciálne požiadavky na tepelnoizolačné vlastnosti alebo akustiku, odporúčame použiť pokročilé riešenia našich ďalších značiek, napríklad akustické bloky Silka a minerálne dosky Multipor na vonkajšie aj vnútorné zateplenie. Ide o materiály s identickým zložením, dajú sa použiť spoločne bez akéhokoľvek rizika, ktoré spôsobuje použitie nesúrodých materiálov.

Aké výhody prináša stavebníkom?

Výhoda takého riešenia je nielen kompatibilita a rovnaké vlastnosti prvkov. Samozrejme, všetky komponenty boli dlhodobo testované a vyvinuté tak, aby eliminovali kritické miesta na stavbe, podporovali svoje tepelnoizolačné vlastnosti a vytvárali zdravé prostredie. Pre koncového zákazníka je však dôležitá celková garancia výrobcu na také riešenie – jednoducho, kompletné použitie systému odráža naše najlepšie skúseností v stavebníctve a aktuálne poznatky z vývoja stavebných materiálov. Taká stavba môže slúžiť celé generácie.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteNa koho sa môžu prípadní záujemcovia obrátiť s otázkami o možnostiach využitia vo svojich projektoch?

Naši regionálni technickí poradcovia sú ľudia s odborným vzdelaním a skúsenosťami zo stavebníctva… Vyplatí sa kontaktovať ich v každej fáze projektu – či už je to len prvotný predpoklad, že na pozemku má niečo stáť, alebo plánovaná rekonštrukcia či prestavba. Podľa požiadaviek stavebníka na rozpočet, veľkosť domu, úspornosť prevádzky a estetickú stránku diela dokážu pomôcť alebo odporúčať projektovú kanceláriu.

ZDROJ PR článok spoločnosti Xella Slovensko, spol. s r.o. 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.