Sila vlákien – nová technológia Fibre Force vo vybraných lepidlách Ceresit

image 40760 25 v1

Výhody produktov, ktoré sú pri výrobe "armované" rôznymi typmi vlákien, sú všeobecne známe. Nová unikátna technológia Ceresit Fibre Force vo vybraných lepidlách Ceresit však k typickej pevnosti pridáva aj veľmi cenenú flexibilitu.

Sklené vlákna Fibre Force, vyvinuté v laboratóriách koncernu Henkel, ponúkajú istotu pevnosti a všetky prednosti flexibility. Vlákna sú v súčasnosti súčasťou receptúry štyroch obľúbených lepidiel na báze cementu Ceresit – konkrétne ide o lepidlo Ceresit CM 12 Plus PREMIUM PRO a trojicu flexibilných lepidiel: Ceresit CM 16 „FLEXIBLE“, Ceresit CM 17 „SUPER FLEXIBLE“ a Ceresit CM 22 – „MEGA FORMAT FLEXIBLE „.

Vlákna Ceresit Fibre Force posilňujú štruktúru cementového základu, garantujú dobré chemické spojenie s dlaždicami a zároveň pôsobia ako flexibilná spojka medzi jednotlivými komponentami. Film, ktorý sa vďaka tlaku tvorí pod dlaždicou pri pokládke, obsahuje jemné častice s vláknami. Vzniká tak zosilnená zóna, ktorá tvorí pevnú väzbu s dlaždicou. U bežného lepidla je to inak – po jeho nanesení začne cementová mikroštruktúra pomaly uvoľňovať vodu až na určitú zvyškovú vlhkosť. Proces môže trvať niekoľko rokov a počas tejto doby vzniká tlak, ktorý by mohol v najhoršom prípade spôsobiť poškodenie dlaždíc. Toto riziko nehrozí u štyroch lepidiel Ceresit s vláknami Fibre Force.

Použitie lepidiel Ceresit s vláknami Fibre Force ponúka maximálnu istotu (oceníte najmä pri lepení veľkoformátových obkladov a u vykurovaných podláh) spolu s vynikajúcou flexibilitou (kľúčové je to napríklad pre balkónové dlažby). Lepidlá sú preto ideálne pre náročné aplikácie. Viac informácií nájdete na www.ceresit.sk

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.