Pripravte si stenu na maľovanie už za 1 deň!
Galéria (6)

Pripravte si stenu na maľovanie už za 1 deň!

Stavba rodinného domu alebo rekonštrukcia akéhokoľvek interiéru začína predstavou o výslednej podobe a výber stavebných materiálov zaručuje, či budeme s bývaním spokojní, či bude spĺňať naše nároky a očakávania. Ak však uvažujeme, aký materiál použiť, spravidla sa zaoberáme konštrukciou stien a priečok, podlahami, oknami, farbou stien, ale často podceňovaným prvkom sú omietky. 

Galéria

Rimano - Obrazok2
Rimano - obrazok5
Rimano - Rimano_Glet_auf-Sack_25kg
Rimano - RImano-Multi_20kg
Rimano - Uvodny_obrazok1

A práve nedostatky v podobe prasklín na stenách bývajú častým problémom realizovaných rekonštrukcií či novostavieb. Príčinou ich vzniku býva jednak nedodržanie technologického postupu, ale predovšetkým použitie nevhodnej omietkovej zmesi. Správny výber omietky pritom udrží steny v dobrom stave bez potreby nákladnej rekonštrukcie aj celé desaťročia.

Rimano Glet XL  je elastická hladká omietka so špeciálnou priľnavosťou 

Ak máte napríklad dom z pórobetónu vyskúšajte sadrovú omietku Rimano Glet XL . Je to súdržná a elastická hladká omietka s výbornou konzistenciou a špeciálnou priľnavosťou, preto je vhodná práve na omietanie pórobetónových stien a stropov. Pri rovnej stene môže byť použitá ako podkladová vrstva, no v prípade nerovného povrchu odporúčame použiť najskôr vrstvu Rimano Multi , ktorá dokáže prekryť väčšie nerovnosti a následne ako finálnu hladkú vrstvu aplikovať Rimano Glet XL. Stenu môžete mať na maľovanie či tapetovanie pripravenú už za jeden deň, pretože nie je potrebná žiadna technologická prestávka na schnutie stierky. A keďže omietka Rimano GletXL nevyžaduje použitie stavebného lepidla, je aj ekonomicky výhodnejšia!

Rimano Multi je vhodná ako podkladová vrstva, dokáže prekryť väčšie nerovnosti

To že nie je omietka ako omietka potvrdzujú aj odborníci. „Na Slovensku je zvykom, že si ľudia stavajú domy svojpomocne, ale často nemajú dosť technických informácií a zručností. Výber vhodnej omietky a jej kvalitné spracovanie môže zabrániť budúcim škodám. Pri omietkach, ak sa nedodržia správne postupy, vznikajú problémy, ako praskanie a nerovný povrch. Každý stavebný materiál totiž vyžaduje inú hrúbku omietky. Nie je to len o estetike. Čo je hladké, nemusí byť rovné. Čo je hladké a rovné, nemusí byť pevné. Nesprávnym postupom a výberom sa môže stať, že omietky po pár rokoch nielen prasknú, ale aj spadnú, odlepia sa a je potrebná nákladná rekonštrukcia,“ hovorí Roman Čierny zo spoločnosti Rigips.

Omietka má v prvom rade prenášať vlastnosti podkladového materiálu. Murivo, ktoré má väčšiu rozťažnosť, potrebuje omietku, ktorá tiež pracuje a dokáže sa prispôsobiť a roztiahnuť. Na pórobetónové steny a stropy je vhodná sadrová omietka, ktorá je pružná a dokáže sa roztiahnuť až o 9mm. Táto vysoká elasticita sadrovej omietky zabráni vzniku známych pavučinových prasklín. Navyše, pri zachovaní odporúčaného stavebného postupu, nie je pre dosiahnutie hladkého a rovného povrchu potrebné celoplošné brúsenie stierky. To znamená ušetrený čas, zníženú prašnosť, a teda celkovú úsporu nákladov.

Na omietanie pórobetónu je ideálne Rimano Glet XL 

Moderné sadrové omietky RIMANO sú stopercentným prírodným materiálom, preto sú vhodné do všetkých typov miestností, vrátane detských izieb, kuchýň a kúpeľní. Vďaka hladkému povrchu a antistatickým vlastnostiam sa na stenách neusádza prach, čo ocenia predovšetkým alergici. Pórovitá štruktúra sadrovej omietky jej umožňuje viazať vysokú vzdušnú vlhkosť a v čase nežiaduco suchého ovzdušia ju odovzdávať naspäť do interiéru, omietky tak dokážu regulovať klímu v interiéry. Po aplikácii sadrovej omietky zostáva časť vody v sadre naviazaná v kryštalickej forme a v prípade požiaru sa potom postupne uvoľňuje a zabezpečuje protipožiarnu ochranu.

Sadrové omietky a stierky RIMANO sú certifikované, majú test bezpečnosti, spĺňajú najprísnejšie kritériá zdravotnej neškodnosti a pri dodržaní správneho postupu garantujú dlhú životnosť stavby.

Spoločnosť Rigips dbá na odbornosť a kvalitu realizačných firiem ktoré pracujú s produktmi Rimano, preto pravidelne realizuje odborné školenia.

Najlepších odborníkov združuje v Rimano Lige Majstrov. Ak teda hľadáte skutočných profesionálov, nájdete ich tu.

www.rigips.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Saint-Gobain Construction Products, s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje