Kombinujte farby ako profesionál

Kombinujte farby ako profesionál

Upravte si bývanie, aby váš domov vyzeral akoby ho práve nadizajnoval profesionál. Niekoľko krokov poskytnete akejkoľvek miestnosti dobre premyslený a estetický vzhľad. Nezabudnite aj na nevyhnutných pomocníkov pri maľovaní a dekorovaní – šablóny, nálepky na stenu či maliarsku striekaciu pištoľ, ktorá vám prácu skráti na polovicu.

Akú náladu má miestnosť vyžarovať?

Prvým krokom pri interiérovom dizajne nie je rozhodnutie akú farbu steny zvoliť či ktorý nábytok nakúpiť, ale skôr to, čo chcete cítiť po vstupe do danej miestnosti. Pokiaľ máte zjednotené predstavy o atmosfére a nálade, ktorú chcete vyjadrovať svojím interiérom, prísť s perfektnou farbou je oveľa jednoduchšie. Je to priestor pre relaxáciu s pohodlným nábytkom a mäkkým osvetlením? Alebo je to moderná kuchyňa s ostrými líniami a ostrými uhlami? Je to reprezentatívna miestnosť alebo naopak vstupná hala, a čiže prvý bod kontaktu s vaším domovom?

Úvahy o funkcii miestnosti môžu taktiež viesť k výberu logickej skupiny farieb a finálnej farebnosti stien a nábytku. Ak sa snažíte o klasický a elegantný vzhľad izby, nikdy to nepokazíte s elegantnou klasikou – čiernou a bielou. Ak je vašou vysnenou predstavou pozorovanie západu slnka, vrhnite sa na rôzne odtiene teplých farieb, ako sú červená, žltá a oranžová. A možno, že plážové leňošenie je vaša idea dokonalej atmosféry, k nej sa dopracujete s ľahkými odtieňmi hnedej, béžovej, bielej a rôznymi odtieňmi modrej.

Nanášanie farieb na steny je momentálne ešte jednoduchšie vďaka technologickým novinkám ako sú maliarska striekacia pištoľ Paint Pro, ktorá dokáže vašu prácu zrýchliť a omnoho zjednodušiť. S ňou dokážete namaľovať až 15 m² za 10 minút. Navyše sa jednoducho obsluhuje aj čistí a jej hmotnosť je nízka. Paint Pro má viacúčelové využitie: je použiteľná s takmer všetkými druhmi farieb a využívať ju môžete vo vnútri aj vonku s 3 nadstavcami pre rôzne spôsoby rozprašovania. Maliarska pištoľ vám vydrží roky – šetríte tak svoje peniaze za príslušenstvo k maľovaniu a vaše náklady na maľovanie tak klesnú na polovicu.

Pravidlo 60-30-10

Pokiaľ chcete byť v interiérovom dizajne prešpekulovanejší a pri farebnom rozložení chcete nazerať na veci viac vedecky, použite pravidlo 60-30-10, ktoré vám povie, koľko z každej farby použiť. Vaša hlavná farba by mala byť na úrovni 60 % na najväčších plochách ako sú steny. Druhá farba vo farebnej schéme by mali byť použitá na 30 % v stredne veľkých až menších častiach vášho interiéru ako napríklad koberce, nábytok alebo aj strop. Posledných 10 % zo svojej izby venujte zvýrazneniu detailov pomocou rámov, farieb elektroniky (napr. lampy) a malého bytového textilu (vankúše).

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste
 
Prírodné inšpirácie

Niekedy prvé dva kroky nestačia k vytvoreniu krásneho farebného bytu či domu. Ak si stále nie ste istí výberom farieb, tak prečo neisť do neutrálnosti? Choďte von a čerpajte inšpiráciu z nádhernej prírody! Vyberte si hlavnú farbu z bridlice, tehál alebo vápenca alebo si vyberte inú farbu inšpirovanú pieskom, zeminou alebo kôrou stromu. Jednoduché farby prislúchajúce k týmto tónom krajiny sú zelená farba listov, blankytne modrá alebo dokonca farba vašej obľúbenej kvetiny.


 
Hodina dejepisu

Aj pohľad do farebných schém z iných dôb vám môže poskytnúť inšpiráciu ako dosiahnuť dokonalé kombinácie. Každá éra od viktoriánskej až do modernistické štýly 60. rokov využívala na výrobu nábytku, pre interiérový dizajn a módu unikátne farebné kombinácie. Zahľaďte sa do niektorých z týchto historických vzorov a môžete naraziť na dokonalú farebnú schému pre váš domov.

Pre nákup maliarskej striekacej pištole Paint Pro navštívte www.tvnakup.sk  –>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.