Drenážny pás
Galéria (7) Zdroj: Dörken

Ochráňte spodnú stavbu s drenážnymi fóliami

Spoľahlivá ochrana spodnej stavby pred vodou pomôže eliminovať problémy s vlhkosťou, čím predĺži životnosť domu. Drenážne fólie DELTA® ochránia spodnú stavbu pred presakujúcou vodou aj v náročných podmienkach.

Domom, ktoré majú problémy s vlhkosťou často chýba efektívna drenáž. Spoločnosť Dörken prináša spoľahlivé riešenie, ktoré pomôže ochrániť aj váš dom. Drenážne fólie DELTA® ponúkajú vysokú drenážnu kapacitu, výnimočne dlhú životnosť, či nízke náklady na realizáciu.

Prečo použiť plošnú drenáž?

Väčšinu podložia na Slovensku tvoria nepriepustné ílovité horniny. Práve preto je pri stavbe dôležité klásť dôraz na účinný a dlhodobo funkčný systém odvodnenia stavby. Obyčajné nopové fólie plnia len úlohu ochrany muriva, no nedokážu vodu bezpečne odviesť. V takomto prípade je nutné zasypať celý výkop štrkopieskom, ktorý slúži ako drenážna vrstva.

Bežná profilovaná fólia
Bežná profilovaná fólia | Zdroj: Dörken

Vhodnejšou a jednoduchšou alternatívou je použitie plošných drenážnych fólií DELTA®-TERRAXX, DELTA®-TERRAXX LIGHT a DELTA®-MS DRAIN.

Vďaka natavenej filtračnej textílii dokážu spoľahlivo odvádzať prívalovú a presakujúcu vodu bez výmeny obsypového materiálu. Vykopanú zeminu potom možno opäť použiť na zasypanie stavebnej jamy. Plošná drenáž s fóliami od firmy Dörken tak šetrí náklady na stavebný materiál a urýchľuje postup prác.

Plošná drenáž DELTA®-TERRAXX
Plošná drenáž DELTA®-TERRAXX | Zdroj: Dörken

Ochrana spodnej stavby s pridanou hodnotou

Pri odvodnení klasickým spôsobom hrozí zanesenie štrkového obsypu bahnom, čím sa môže znefunkčniť celý systém. Natavená filtračná textília na drenážnych fóliách DELTA®-TERRAXX, DELTA®-TERRAXX LIGHT a DELTA®-MS DRAIN zabraňuje zaneseniu nopov kalom a tým ostáva celý systém trvalo funkčný.

V prípade modernej drenáže je potrebný štrkový obsyp len cca 15 cm okolo drenážneho potrubia, ktorý sa následne zabalí filtračnou textíliou DELTA®-GEOTEX FS 100. Voda je následne rýchlo odvedená od spodnej stavby.

Jednoduchá inštalácia drenážnej fólie DELTA®-TERRAXX vďaka integrovaným lepiacim páskam a presahom integrovanej geotextílie.
Jednoduchá inštalácia drenážnej fólie DELTA®-TERRAXX vďaka integrovaným lepiacim páskam a presahom integrovanej geotextílie. | Zdroj: Dörken

Fólie DELTA®-TERRAXX, DELTA®-TERRAXX LIGHT a DELTA®-MS DRAIN poskytujú ideálnu ochranu:

  • tlakovo zaťažitelnej hydroizolácii,
  • perimetrickej tepelnej izolácii (polystyrén XPS),
  • základových pásov nepodpivničených stavieb.

Drenážne riešenie DELTA®

Systém pre dokonalé odvodnenie spodnej stavby pozostáva z troch výrobkov.

DELTA®-TERRAXX – plošná drenáž pre vysoké zaťaženia

Účinná plošná drenáž bez nutnosti výmeny obsypu, ktorá značne znižuje náklady na odvodnenie stavby. Disponuje vysokou pevnosťou v tlaku a preto je možné fóliu zabudovať až do hĺbky 10 m. Integrovaná lepiaca páska na okraji zjednodušuje aplikáciu a zabraňuje vniknutiu zeminy do štruktúry nopov a drenážneho potrubia. DELTA®-TERRAXX pozostáva zo 100% čistého materiálu bez regenerátov a tým oproti lacným nopovým fóliám zaručuje životnosť až 100 rokov.

Priamo na drenážny pás možno aplikovať násyp z vykopanej zeminy, alebo štrku
Priamo na drenážny pás možno aplikovať násyp z vykopanej zeminy, alebo štrku. | Zdroj: Dörken

DELTA®-TERRAXX LIGHT – plošná drenáž pre normálne zaťaženia

Efektívna plošná drenáž pre rodinné a bytové domy. Bez nutnosti výmeny obsypového materiálu, čím sa výrazne znižujú náklady na drenážne opatrenia. Dostatočná pevnosť v tlaku umožňuje jej zabudovanie do hĺbky 7 m. Integrovaná lepiaca páska na okraji zjednodušuje aplikáciu a zabraňuje vniknutiu zeminy do štruktúry nopov a drenážneho potrubia. DELTA®-TERRAXX LIGHT pozostáva zo 100% čistého materiálu bez regenerátov a tým oproti lacným nopovým fóliám zaručuje životnosť až 100 rokov.

DELTA®-TERRAXX môže byť kotvený aj do perimetrickej tepelnej izolácie
DELTA®-TERRAXX môže byť kotvený aj do perimetrickej tepelnej izolácie. | Zdroj: Dörken

DELTA®-MS DRAIN ekonomické riešenie odvodnenia základov

Plošná drenáž určená najmä pre odvodnenie základov bez suterénu. Šírka pásu 0,97 m je ideálnym riešením pre stavby nad úrovňou terénu. Fólia ponúka 4-krát väčšiu kontaktnú plochu ako bežné nopové fólie a tým štvornásobne lepšie rozloženie tlaku na hydroizoláciu alebo XPS polystyrén. Tým chráni tieto podklady pred poškodením či povrchovou a presakujúcou vodou. DELTA®-MS DRAIN pozostáva zo 100 % čistého materiálu bez regenerátov a tým oproti lacným nopovým fóliám zaručuje životnosť až 50 rokov.

Pozrite sa ako fungujú plošné drenáže DELTA®: https://youtu.be/ifMvatdHJh4

Zdroj: PR článok Dörken SK, s.r.o.

Galéria

Drenážny pás
Bežná profilovaná fólia
Plošná drenáž DELTA®-TERRAXX
Jednoduchá inštalácia drenážnej fólie DELTA®-TERRAXX vďaka integrovaným lepiacim páskam a presahom integrovanej geotextílie.
Priamo na drenážny pás možno aplikovať násyp z vykopanej zeminy, alebo štrku
DELTA®-TERRAXX môže byť kotvený aj do perimetrickej tepelnej izolácie

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje