Obloženie umývacieho centra v kuchyni
Galéria (11)

Obloženie umývacieho centra v kuchyni

Zvykli ste si na malé miestnosti oddelené od ostatných častí v dome? Tak vyzerali  kuchyne našich mamičiek či babičiek. V mnohých súčasných moderných bytoch a domoch je kuchyňa súčasťou spoločenského priestoru.  Súčasná kuchyňa  je srdcom domácnosti. Už to nie sú iba miestnosti, kde sa pripravuje jedlo, dnes sú spojené s ostatným obytným priestorom a vytvárajú tak miesto, kde sa rodina spoločne schádza  a trávi viac času. Preto sa vzhľad súčasných kuchýň výrazne zmenil, sú súčasťou dizajnu celého bytu. 

Galéria

Pattex lepenie - lep
Pattex lepenie - lep21
Pattex lepenie - lep23
Pattex lepenie - lep24
Pattex lepenie - lep25
Pattex lepenie - lep26
Pattex lepenie - lep27
Pattex lepenie - lep28

Lepenie obkladu za kuchynskou linkou

Kuchyne sa môžu stať dizajnovou perlou domácnosti, je však nutné zachovať plnú funkčnosť tohto miesta. Steny v okolí varného či umývacieho priestoru je nutné chrániť. Podľa dizajnu kuchyne si zvolíme materiál. V našom prípade je to doska z vysoko kvalitnej ocele. Montážne lepidlo musí byť odolné voči vlhkosti a vďaka väčšej hmotnosti obkladového prvku je nutné zvoliť si lepidlo s vysokou počiatočnou pevnosťou – to znamená, že udrží ťažšiu vec aj na zvislom povrchu.

Pattex ONE FOR ALL je montážne lepidlo, ktoré je založené na Flextec® polymérovej báze. Vďaka extrémne vysokej počiatočnej pevnosti dokáže udržať v priebehu niekoľkých sekúnd až 350 kg na m2*. Toto oceníte najmä pri lepení na steny či na strop alebo pri lepení ťažkých materiálov. Vďaka tejto vysokej počiatočnej pevnosti materiál nemusíte fixovať. Lepidlo dokáže po pritlačení udržať dosku na príslušnom mieste. Silu montážneho lepidla Pattex ONE FOR ALL demonštrujú aj hodnoty konečnej pevnosti, t.j. až 2,3 N/mm2 (23,5 kg/cm2).

Pre túto vlastnosť je Pattex ONE FOR ALL šampiónom medzi lepidlami a najsilnejším montážnym lepidlom zo série Pattex. *merané v laboratóriách Henkel – 35g/cm2

Pattex ONE FOR ALL dokáže lepiť širokú škálu materiálov ako sú tehla, keramika, betón, drevovláknité a drevotrieskové dosky, sadrokartón, preglejka, prírodný kameň (hrúbka min. 10 mm), MDF, drevo, kov, tvrdené PVC, polystyrén, sklo, plasty, lakované povrchy, zrkadlá. Použitie na PE, PP, PTFE, akrilové sklo, meď, mosadz a mäkčené PVC sa neodporúča. Vďaka špeciálnej receptúre s dobrou elasticitou je vhodné aj na vypĺňanie špár v kovových a drevených konštrukciách, ventiláciách a klimatizáciách, kde sa nevyžaduje pohyb spoja.

Nový Pattex ONE FOR ALL je možné nanášať aj na vlhké podklady. Spoľahlivo odoláva vlhkosti a preto je vhodný na lepenie v interiéri aj v exteriéri.

Lepenie obkladu za kuchynskou linkou

Krok 1. Príprava podkladu. Lepené plochy je nutné dôkladne očistiť. Lepený povrch musí byť čistý, zbavený prachu a mastnoty. Lepidlo Pattex ONE FOR ALL je možné použiť aj na vlhký podklad, avšak prípadnú usadenú vodu je nutné najprv z povrchu zotrieť. Pomocou vhodného čističa odstránime z povrchu prach a nečistoty, prípadne povrch obrúsime a následne zotrieme prach. V prípade potreby pred aplikáciou zakryjeme okolité plochy fóliou alebo páskou. Je nutné skontrolovať priľnavosť povrchových náterov. V prípade, ak náter nedrží, je nutné ho odstrániť.

Krok 2. Príprava lepenia. Pripravíme si montážne lepidlo, odrežeme vršok náplne nad závitom, naskrutkujeme plastovú špičku, odrežeme ju tak, aby priemer otvoru bol približne 6 mm, to nám umožní vytvoriť adekvátne silný pruh (húsenicu lepidla, vložíme náplň do pištole.

Krok 3. Nanášanie lepidla. Postupne vytláčame lepidlo na zadnú stranu dosky, nanášame ho v pruhoch, začíname od okraja a postupujeme až do konca. Pruhy vedieme jedným smerom – najlepšie vertikálne. Minimálna hrúbka vrstvy lepidla je 1 mm. V prípade lepenia nenasiakavých materiálov nesmie lepidlo tvoriť väčšie súvislé plochy, jednotlivé pruhy lepidla sa nesmú spojiť.

Krok 4. Lepenie. Dosku pritlačíme na stanovené miesto, kým je lepidlo ešte vlhké (do cca 15 minút). Vďaka vysokej počiatočnej priľnavosti lepidla Pattex ONE FOR ALL ju nemusíme nijako dodatočne fixovať, doska po dôkladnom pritlačení drží na mieste a nešmýka sa zo steny. Lepený prvok je možné na mieste korigovať ešte asi 5 minút. Vďaka tejto vlastnosti je vždy možné lepený predmet správne usadiť na miesto určenia.

Lepidlo aplikujeme pokiaľ možno zvislo. Pri zvislom nanášaní odpadá riziko zadržiavania vlhkosti v zadnej časti lepeného spoja.

Krok 5. Finále. Lepenú dosku nezaťažujeme až do úplného vytvrdnutia, t.j. minimálne 24 hod.

Sila, vysoká počiatočná pevnosť a možnosť lepenia širokej škály materiálov, to je nový Pattex ONE FOR ALL.

Viac informácií nájdete na www.pattex.sk

PR článok spoločnosti HENKEL Slovensko, spol. s r.o.

Pozor SÚŤAŽ!!!

Vyhrajte balíček lepidiel Pattex, Chemoprén a Loctite Super!

 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.