image 50593 25 v1
Galéria (7)

Návod ako skrotiť svah jednoducho a štýlovo

Kopcovité a terasovité záhrady či domy postavené v svahoch. Spája ich nerovný terén, ktorý je výzvou pre každého architekta. Na vybudovanie terás, spevnenie zrázu, alebo vytvorenie netradičného riešenia sú tu betónové uholníky ELKO od spoločnosti Premac. Tie sú nie len praktické, ale vďaka svojmu minimalistickému a nadčasovému vzhľadu aj štýlové.

Galéria

Kopcovité a terasovité záhrady - ELKO_flair
Kopcovité a terasovité záhrady - ELKO_flair_2
Kopcovité a terasovité záhrady - ELKO_flair_3
Kopcovité a terasovité záhrady - ELKO_pohladovy-beton
Kopcovité a terasovité záhrady - ELKO_pohladovy-beton_2
Kopcovité a terasovité záhrady - ELKO_pohladovy-beton_3

Domy a záhrady postavené v svahu sú aj v našich končinách čoraz populárnejšie. Kopcovitý terén a malebné údolia tomuto trendu prajú. Niektoré plochy však treba vyrovnať a zrázy spevniť. Prudké svahy, nerovnosti a terasy už nemusia byť problém. S betónovými uholníkmi ELKO, ktoré slúžia ako oporné steny, ich môžete premeniť na prednosť vo vašej záhrade. Vďaka širokej palete rozmerov, tvarov a farieb sa jedná o praktické riešenie do akéhokoľvek terénu.

V jednoduchosti je krása

Uholníky ELKO sú jedinečným estetickým doplnkom, ktorý dokáže nenápadne splynúť so záhradou, alebo naopak, byť jej stredobodom. Záleží len na tom, akú povrchovú úpravu si vyberiete. Minimalistický variant z hladkého pohľadového betónu rozjasní každú záhradu a zvýrazní jej jedinečnosť. Naopak, farebné prevedenie v kombinácii s brokovaným povrchom sa vďaka svojej jedinečnosti jednoducho stanú centrom pozornosti. Vďaka ním sa dajú v záhrade vytvoriť kontrasty, ktoré z vašej záhrady urobia jedinečné miesto pre oddych aj zábavu.

Pohodlné riešenie pre akýkoľvek terén

V porovnaní s murovanými stenami, alebo liatym betónom majú uholník ELKO náskok. Ich inštalácia je jednoduchšia a rýchlejšia. Nie je nutné stavať debnenie, či inú oporu a čakať na ich tuhnutie betónu. Sú ihneď pripravené k použitiu. Vďaka spodnej päte je zaručená ich vysoká stabilita pri akejkoľvek výškovej variante. Nižšie uholníky ELKO sú vhodné na realizáciu schodov či väčších kvetinových záhonov, vyššie na spevnenie svahov a tvorbu terasových záhrad. Široká škála rozmerov v kombinácii s rohovým prvkom ponúkajú uholníky množstvo individuálnych riešení. Vďaka zapusteným okám sú jednotlivé prvky previazané medzi sebou, čo im dodáva vyššiu pevnosť a stabilitu.

Neobmedzené možnosti

Široké spektrum rozmerov, tvarov a farieb robí z uholníkov ELKO praktické riešenie pre akýkoľvek záhradný projekt. Dokážu elegantne a funkčné pretvoriť každý priestor. Fantázii sa preto pri použití uholníkov ELKO v záhradnej architektúre medze nekladú.

Viac na: www.premac.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Premac spol. s r. o.​​

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.