Trendová dlažba, ktorá znesie všetko

betónová dlažba
Zdroj: PRESBETON Nova

Vjazd do garáže alebo parkovacia plocha pri dome musí v niektorých prípadoch zniesť väčšiu záťaž, než je bežné. Ste milovníci veľkých áut alebo využívate na svoje podnikanie dodávky a nákladné autá? V tom prípade vám správny výber dlažby okolo domu ušetrí neskoršie reklamácie prepadnutej alebo prasknutej dlažby, ktorú vám nemusia uznať.

Dlažbu, ktorá je dimenzovaná iba na pohyb osôb, prípadne na občasný prejazd osobných automobilov, skrátka netreba zbytočne zaťažovať pravidelným prejazdom ťažkých vozidiel.

Je dôležité vybrať taký materiál, ktorý odolá veľkému tlaku. Najčastejšie používaným materiálom v exteriéri je jednoznačne betón. Hlavnou výhodou je jeho vysoká odolnosť proti premenlivému počasiu a každodennému namáhaniu. Vďaka moderným technologickým postupom navyše dokáže verne napodobniť rôzne štruktúry a materiály. Pri výbere dlažby vhodnej na maximálne zaťaženie sa tak nemusíte obmedziť na najbežnejšiu zámkovú dlažbu, ale môžete sa dať zlákať atraktívnymi modernými variantmi.

betónová dlažba
Dlažba MONUME XL | Zdroj: PRESBETON Nova

Impozantný rozmer dlažby MONUME XL

Veľkoformátová dlažba je v posledných rokoch stále obľúbenejšia. Veľmi dobre sa dopĺňa hlavne s čistými líniami modernej architektúry. Dokáže pôsobiť ako luxusný prvok podčiarkujúci eleganciu a štýl. Zjednocuje priestor a opticky ho zväčšuje. Ideálna je aj na vizuálne prepojenie rôznych zón.

Výrobca betónových dlažieb a komponentov na exteriérové i interiérové použitie, česká spoločnosť Presbeton, ponúka jeden typ prémiovej veľkoformátovej dlažby, ktorá znesie doslova akúkoľvek záťaž a zároveň pôsobí vďaka svojmu rozmeru nesmierne luxusne. Výhodou je aj priaznivá cena, ktorá sa rozhodne nešplhá do závratných výšok. Dlažba MONUME XL je dostupná v skutočne impozantných rozmeroch – 1 m × 1 m alebo 1 m × 0,5 m – a v troch farebných odtieňoch, sivej, bielej a čiernej. Hrúbka dlaždice 12 cm zaručuje maximálnu odolnosť aj pri dennodennej záťaži, napríklad prejazdom nákladných áut. Dlažba MONUME XL má aj výborné protišmykové vlastnosti a je vybavená vnútorným ochranným systémom Protect System IN, ktorý zabraňuje prenikaniu vody do štruktúry dlažby a uľahčuje čistenie.

betónová dlažba
Dlažba HISTORIK | Zdroj: PRESBETON Nova

Terakotová dlažba, ktorá ladí nielen s historickými objektmi

Hitom tohto roka v interiérovom dizajne je farba pálenej hliny známa pod označením terakota. Tento ohnivý odtieň nájdete aj pri betónovej dlažbe v portfóliu značky Presbeton. Dlažba HISTORIK svojím zámerne otlčeným vzhľadom dokonale imituje staré dlažobné kamene. Je vhodná nielen na ľahko zaťažené plochy, ale s hrúbkou 80 mm aj na vyššiu záťaž. Perfektne ladí nielen s historizujúcimi objektmi, ale aj s klasickými rodinnými domami. Túto dlažbu môžete použiť i tam, kde sa očakáva náročná premávka ťažkých vozidiel.

www.presbeton.sk

Zdroj: PR PRESBETON Nova, s.r.o.