Nevšedná hexagonálna dlažba H-E-X a mestský mobiliár

image 49209 25 v1

Hľadáte netradičné riešenie pre spevnené plochy na verejných priestranstvách? Inovatívny spôsob prepojenia vonkajšej dlažby a mestského mobiliáru - to je Systém H-E-X. Prapôvod tohto systému je v prírode, pričom ako priama inšpirácia poslúžili čadičové stĺpcové útvary, ktoré kryštalizujú do šesťuholníkových foriem.

Spoločnosť PRESBETON predstavuje hexagonálnu dlažbu H-E-X, ktorá spoločne so zatravňovacími prvkami a kvetináčmi  tvorí ucelený systém, ktorý umožňuje značnú variabilitu a skladnosť. Jeho hlavnou prednosťou je postupný, nenásilný prechod vydláždených plôch do zatrávnenej zelenej plochy. Systém dopĺňajú sedáky H-E-X, H-E-X deformácie a stôl H-E-X, ktorých podesta je v rovnakom formáte ako dlažba, a umožňuje tak priame vloženie do vyskladanej plochy. Vegetačná  aj plná dlažba má hrúbku 80 mm a je dimenzovaná na prejazd vozidiel do 3,5 t.

Súčasťou systému sú aj dva typy lavičiek a odpadkový kôš, ktoré svojím tvarom skvele ladia s ostatnými prvkami. Ďalej sem patria zahradzovacie stĺpiky, ktoré sú vyrábané buď s osvetlením (LED pásiky) alebo bez osvetlenia. K dispozícii je tiež stojan na bicykle, ktorý je veľmi variabilný a jeho kapacitu je možné meniť podľa priania zákazníka.

Systém H-E-X je určený nielen na verejné priestranstvá, ale aj na spevnené plochy v okolí rodinných domov, ktorých majitelia sa neboja byť originálni a uvítajú prepojenie betónu s prírodou.

Všetky betónové prvky tohto systému sú mrazuvzdorné a sú opatrené impregnáciou Protect System TOP.

Autorom týchto nevšedných betónových prvkov je NEXT Level Studio v spolupráci so spoločnosťou PRESBETON.

www.presbeton.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti PRESBETON Nova, s.r.o. 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.