Najkompletnejší tehlový systém HELUZ na hrubú stavbu a jeho výhody

stavebný systém
Zdroj: HELUZ

Spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., najväčší český výrobca tehelných produktov, dodáva na trh kompletný systém na hrubú stavbu: tehly, stropy, komíny aj keramické preklady, vhodné na výstavbu energeticky úsporných rodinných, aj bytových domov.

Budova postavená zo stavebných komponentov jedného výrobcu dosahuje lepšie tepelnoizolačné parametre. Vďaka kompletnosti stavebného systému je zaistená eliminácia tepelných mostov a jednoduchá realizácia detailov na stavbe. Predchádza sa chybám a následným poruchám, ktorých odstránenie býva zložité a finančne náročné.

Tehly HELUZ FAMILY 2in1 majú najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti

Najvýraznejší posun pri obvodových murivách v posledných rokoch nastal najmä pri zlepšovaní tepelnotechnických vlastností tehál.

Napríklad tehly HELUZ Family 2in1 obsahujú tepelný izolant, ktorým sú patentovaným spôsobom plnené. V dutinách tohto radu tehál sa nachádza guľôčkový polystyrén, ktorý zlepšil tepelnoizolačné parametre tehly o 40 %, no zároveň zostáva paropriepustný, takže sa v murive nedrží vlhkosť. Brúsené tehly HELUZ FAMILY 2in1 sú vhodné pre jednovrstvové obvodové murivo nulových, pasívnych, nízkoenergetických a energeticky úsporných budov bez potreby dodatočného vonkajšieho zateplenia. V porovnaní s ostatnými materiálmi pre jednovrstvové murovanie majú tehly HELUZ FAMILY 2in1 najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti na slovenskom trhu.

Čo sa týka vlastností v porovnaní s dodatočnou tepelnou izoláciou, sú váhy jednoznačne naklonené v prospech tehál s integrovanou tepelnou izoláciou. Tehly HELUZ Family 2in1 so šírkou 500 mm, dosahujú vynikajúce hodnoty súčiniteľa prechodu tepla U = 0,11 W/m2K, čo sa vyrovná polystyrénovej izolácii s hrúbkou 36 cm. Obvodové murivo z týchto tehál sa už nezatepľuje , stačí naň aplikovať vhodnú omietku. V porovnaní s murivom s kontaktným zateplením nemá problémy so šírením vlhkosti v konštrukcii domu, ani s usadzovaním plesní a rias, je mechanicky odolnejšie, trvanlivejšie i ekonomicky výhodnejšie.

Tehly HELUZ FAMILY 2in1
Tehly HELUZ FAMILY 2in1 | Zdroj: HELUZ

Veľká variabilita stropnej konštrukcie vďaka HELUZ MIAKO

Pri stavbe domu stavebníci oceňujú veľkú variabilitu a možnosť ručnej montáže, ktorá je realizovateľná pri skladanom strope z nosníkov a vložiek HELUZ MIAKO. Druhým systémom sú keramobetónové panely HELUZ pre strop s okamžitou únosnosťou a rýchlou pokládkou pomocou žeriavu.

Stropné systémy HELUZ sú kompatibilné s murovacím systémom a nie je potrebné komplikovane riešiť konštrukčné detaily. Vyznačujú sa vysokou požiarnou odolnosťou, dobrou nepriezvučnosťou a vďaka výbornej akumulácii tepla a schopnosti plynule prijímať a uvoľňovať vlhkosť, prispievajú k väčšiemu komfortu bývania.

HELUZ MIAKO
HELUZ MIAKO | Zdroj: HELUZ

Kvalitný tehlový komín

Komínové systémy HELUZ obsahujú všetky prvky a príslušenstvo potrebné pre správne fungovanie komína.

Vďaka unikátnym tehlovým tvarovkám sú komínové systémy HELUZ vhodné pre tehlové stavby, aj pre stavby z iných materiálov. Samotná realizácia je v porovnaní s komínmi iných výrobcov kvôli praktickým rozmerom a nižšej hmotnosti tvaroviek rýchlejšia a jednoduchšia.

Ponuka komínov HELUZ je taká široká, že je možné navrhnúť a zostaviť komín na mieru pre každú stavbu. Aj pre nízkoenergetické a pasívne domy, ktoré majú špecifické požiadavky.

tehlový komín
tehlový komín | Zdroj: HELUZ

Nový PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s integrovanou, ale vyberateľnou tepelnou izoláciou

Na riešenie prekladov nad otvormi v obvodovom murive ponúka HELUZ unikátne riešenie. Tým je nosný žalúziový a roletový preklad, ktorého súčasťou je tepelná izolácia a schránka na osadenie vonkajších tieniacich systémov. Použitie tohto prekladu ušetrí čas pri výstavbe, keďže ide o kompletný výrobok, ktorý sa len osadí na murivo ostenia otvoru. Výhodou žalúziových a roletových prekladov HELUZ je aj to, že vonkajšie tieniace systémy je možné nainštalovať až po úplnom dokončení stavby, kedykoľvek v priebehu jej užívania. Kvalitná tieniaca technika namontovaná do prekladu dokáže v lete účinne zabrániť prehrievaniu miestností, v zime znížiť tepelné straty budovy a lepšie zabezpečiť stavbu proti násilnému vniknutiu. Novinkou je PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s integrovanou, ale vyberateľnou tepelnou izoláciou je určený pre jednovrstvové konštrukcie.

PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1
PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 | Zdroj: HELUZ

Kompletný stavebný systém umožňuje rýchlu, aj lacnejšiu výstavbu

Komplexnosť systému je pri stavbe dôležitá z viacerých hľadísk. Kompletný stavebný systém umožňuje rýchlu, jednoduchú a v konečnom dôsledku aj lacnejšiu výstavbu. Napokon, použitím stavebných komponentov jedného výrobcu sa jednoducho docielia lepšie vlastnosti celej stavby.
infolinka: 0800 106 206, www.heluz.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.