Multipor – vonkajšie i vnútorné zateplenie

Multipor – vonkajšie i vnútorné zateplenie

Súčasný trh ponúka celý rad možností zateplenia. Jedným z veľmi zaujímavých produktov je Multipor, ktorý pochádza od výrobcu obľúbeného systému Ytong. Oproti polystyrénovému zatepleniu je jeho výhodou tvarová stálosť a väčšia odolnosť proti mechanickému poškodeniu. Materiál je paropriepustný a prispieva tak k vytvoreniu zdravej klímy v budove. Navyše sa v ňom neusadzujú plesne a ani škodce.

Ako a prečo sa Multipor používa pri vnútornom zateplení?

Zateplenie pomocou tepelnoizolačných minerálnych dosiek Multipor sa často používa napríklad v prípade historických budov, pretože zachová pôvodný vzhľad fasády a zároveň vytvorí také vnútorné prostredie a tepelný komfort, aké ponúkajú moderné stavby. Doteraz používané systémy vnútorného zateplenia bývajú zdrojom vlhkostných problémov, pretože neumožňujú difúznu otvorenosť pôvodných konštrukcií. Multipor na vnútorné zateplenie ale nepoužíva parozábranu a s vlhkosťou cielene pracuje.

Aké je to náročné pre stavebníkov?

Pred realizáciou systému vnútorného zateplenia treba vypracovať odborný návrh, ktorý ručí za dlhodobú funkciu celého systému. Nie je to však nič zložité, stačí sa obrátiť na ktoréhokoľvek z regionálnych technických poradcov Ytong, ten sa postará o všetko potrebné.

www.ytong.sk

ZDROJ PR článok spoloéčnosti Xella Slovensko, spol. s r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.